تعمیر کامپیوتر در اصفهان اصفهان تی وی رایانه esfahantvrayaneh

تعمیرات رایانه در منزل و 5 خصوصیتی که باید در زمان تعمیر بدانید!

تعمیرات رایانه در منزل یکی از مشکلاتی که کاربران کامپیوتر برای اولین بار با آن مواجه می شوند این است که پس از روشن شدن سیستم متوجه می شوند که فن کارت گرافیکشان نمی چرخد ​​که برای آنها بسیار خسته کننده است. کارت گرافیک های موجود در بازار دارای محلول خنک کننده فعال هستند که ترکیبی از هیت سینک و فن می باشد.فن یکی از مهم ترین قسمت های محلول خنک کننده است و سازنده کارت گرافیک می باشد.ممکن است به گرافیک شما آسیب برساند.

کارت، مخصوصاً هنگام بازی یا استفاده از کارت های گرافیک بالاتر. بنابراین اگر فن کارت گرافیک شما معیوب است یا خراب است، باید فن کارت گرافیک خود را تعمیر کنید یا آن را با نسخه جدید جایگزین کنید. با این حال، پیدا کردن فن های جایگزین برای کارت گرافیک کار آسانی نیست زیرا طراحی سفارشی دارند و توسط سازنده فروخته نمی شوند و دارای نقاط نصب و غیره هستند. تعمیر کامپیوتر در اصفهان نام تجاری آن، سوراخ ها بسته به محل نصب و اندازه فن، می توانید یک فن جایگزین برای کارت گرافیک خود پیدا کنید

فهرست مطالب

متداول ترین دلایل عدم چرخش طرفداران کارت گرافیک

بهترین خدمات تعمیرات رایانه درمنزل را از ما بخواهید

نحوه و چگونگی رفع مشکلات فن کارت گرافیک و تعمیرات رایانه درمنزل

مشکلی که ممکن است مانع از چرخش فن کارت گرافیک شود چیست؟

آیا بلبرینگ فن کارت گرافیک شما باید روغنی باشد؟

مراحل توصیه شده برای تعمیرات رایانه در منزل چیست؟

راه حل نهایی برای جایگزینی فن کارت گرافیک شما

فهرست تصاویر

شکل 1: تعمیر رایانه در محل

شکل 2: تعمیرات کامپیوتر

شکل 3: تعمیر لپ تاپ در محل

عنواان تعمیرات رایانه در منزل
دپارتمان اوج شید
نویسنده رعن میرفندرسکی
تعداد کلمات 1654
زمان مطالعه 16 دقیقه

متداول ترین دلایل عدم چرخش طرفداران کارت گرافیک

معمولاً برخی از کارت‌های گرافیک برای چرخش باید دمای خاصی را تحمل کنند. کارت گرافیک دارای حالت خنک‌کننده غیرفعال است که به کاهش نویز سیستم کمک می‌کند. به تعمیر فن کارت گرافیک آنها اهمیتی ندهید و مدتی از سیستم آنها استفاده کنید، اما بعد از مدتی کارت گرافیک کامپیوتر شما به شدت آسیب می بیند. اگر  تعمیرات رایانه در منزل هنگام شروع بازی یا انجام کارهای دیگر فن کارت گرافیک شما روشن نمی شود و کارت گرافیک داغ می شود، در اسرع وقت سرویس فن کارت گرافیک خود را شروع کنید.

 بهترین خدمات تعمیرات رایانه در منزل را از ما بخواهید

برخی از کاربران فراموش می‌کنند همه لوازم جانبی کامپیوتر را بار اول وصل کنند، بنابراین یکی از دلایلی که فن کارت گرافیک شما بالا نمی‌رود این است که فراموش کرده‌اید کابل برق PCIe را به PSU خود وصل کنید، بنابراین بررسی کنید که آیا کارت گرافیک شما وصل است یا خیر. خوب، اما مراقب باشید، برخی از کارت‌های گرافیک (مانند GTX 1050 Ti و GTX 1050) دارای کانکتورهای 6 پین یا 8 پین PCIe نیستند زیرا از انرژی ارائه شده توسط PCIe به تنهایی استفاده نمی‌کنند، بنابراین اگر کارت گرافیک شما این کار را انجام نمی‌دهد. باید از طریق اتصال PCIe منبع تغذیه وصل شود، و فن کارت گرافیک شما نمی چرخد ​​و کارت گرافیک شما کار نمی کند، پس مشکل دیگری وجود دارد. در شکل 1: تعمیر رایانه در محل مشاهده می کنید.

تعمیرات رایانه در منزل اصفهان تی وی رایانه esfahantvrayaneh

شکل 1: تعمیر رایانه در محل

در حالی که ممکن است جستجوی عباراتی غیر از «کارت گرافیک غیر چرخشی» امکان پذیر باشد، اگر کار نکرد، بهتر است تمام اتصالات روی سیستم را دو برابر کنید و مطمئن شوید که همه اتصالات واقعاً متصل هستند. بر روی سیستم شما نصب شده است، اگرچه حدس ما این است که اگر به دنبال دلیل چرخاندن فن کارت گرافیک خود هستید، احتمالاً سایر اجزا و فن های سیستم شما کار می کنند، نه فقط رفع مشکل فن های کارت گرافیک، بنابراین اگر همه کابل‌ها را بررسی کرده و مطمئن شده‌اید که همه وصل هستند و فن کارت گرافیک شما هنوز نمی‌چرخد، مشکل متفاوتی دارید و این احتمال وجود دارد که یک قطعه معیوب در رایانه خود داشته باشید.

نحوه و چگونگی رفع مشکلات فن کارت گرافیک و تعمیرات رایانه در منزل

اگر تمام اجزای رایانه شما به درستی نصب شده اند و کارت گرافیک شما برق نمی گیرد یا فن کارت گرافیک شما نمی چرخد، احتمالاً قطعه ای معیوب دارید، بنابراین بهتر است برای تعمیر کارت فن موارد زیر را انجام دهید. گرافیک کامپیوتر خود را بررسی کنید:

اگر منبع تغذیه در حال کار شناخته شده ای وجود دارد، برای تعمیر کامپیوتر در اصفهان دوباره بررسی کنید که کارت گرافیک و فن بعد از نصب روشن هستند یا خیر. برای تعمیرات رایانه در منزل اگر روشن هستند، ممکن است PSU اصلی معیوب باشد. کارت معیوب است از آنجا می توانید کارت گرافیک را نصب کنید در خط PCIe دیگر ببینید خط PCIe روی مادربرد خراب است یا خیر. اگر باز هم کار نکرد، ممکن است مشکل از مادربرد یا کارت گرافیک باشد. اگر به رایانه دیگری دسترسی دارید، یک کارت گرافیک جدید در آنجا نصب کنید تا تست کنید و ببینید آیا این دستگاه روشن است یا خیر. اگر روی دستگاه تست خوب بوت شود، ممکن است برد سیستم اصلی ایراد داشته باشد و اگر روی دستگاه تست روشن نشود، ممکن است کارت گرافیک معیوب باشد.

روش های دیگر برای تعمیر کارت های گرافیک چیست ؟

کارت گرافیک را به طور کامل از ساختار خارج کنید و ببینید که آیا سیستم شما بدون آن بوت می شود یا خیر. اگر سیستم شما برای نصب نکردن کارت گرافیک مناسب است، نداشتن کارت گرافیک این کار را انجام می دهد. ممکن است ایده خوبی باشد که سیستم را تست استرس کنید تا ببینید آیا مشکلی وجود دارد یا خیر، اگر مشکلی برای کارت گرافیک وجود ندارد ممکن است اتصال PCIe در PSU یا کارت گرافیک بد باشد. کارت گرافیک شما معیوب است در این مرحله اگر سه تست بالا را پشت سر بگذارد باز هم کارت گرافیک شما کار نمی کند ممکن است معیوب باشد و باید آن را با یک کارت گرافیک جدید تعویض کنید. در شکل 2: تعمیرات کامپیوتر می بینید.

تعمیر لپ تاپ در اصفهان اصفهان تی وی رایانه esfahantvrayaneh
تعمیر لپ تاپ در اصفهان اصفهان تی وی رایانه esfahantvrayaneh

شکل 2: تعمیرات کامپیوتر

مشکلی که ممکن است مانع از چرخش فن کارت گرافیک شود چیست؟

اگر سیستم شما قدیمی است و فن کارت گرافیک شما دیگر کار نمی کند، موارد زیر ممکن است باعث مشکلات تعمیر کارت گرافیک شوند:

کارت گرافیکت خیلی کثیف شده؟

اگر سیستم قدیمی تری دارید برای تعمیرات رایانه در منزل  و فن کارت گرافیک شما قبلاً خوب کار می کرد اما اکنون نمی چرخد، ممکن است لازم باشد کارت گرافیک را بیرون بیاورید و آن را تمیز کنید. همچنین می توانید از یک قوطی هوای فشرده برای دور کردن آن و حذف گرد و غبار از روی فن کارت گرافیک استفاده کنید، پس از تمیز کردن نمی توان آن را بررسی یا دوباره امتحان کرد.

     آیا بلبرینگ فن کارت گرافیک شما باید روغنی باشد؟

اگر کارت گرافیک فرسوده ای دارید و فن کارت گرافیک دیگر نمی چرخد، می توانید با روغن کاری مجدد یاتاقان های روی فن ها، عمر اضافی آنها را افزایش دهید. شما باید کارت گرافیک خود را از سیستم جدا کنید. فن را بردارید، برچسب را به پشت بچسبانید و چند قطره روغن خانگی بریزید (روغن مکانیکی سبک وزن خوب است، اما از WD-40 استفاده نکنید. اگر روغن دوباره فن کارت گرافیک شما را چرخاند، در اینجا نحوه تعمیر فن کارت گرافیک شما آمده است. فن کارت گرافیک بسیار بد عالی است، در غیر این صورت ممکن است کارت گرافیک شما دیگر برای شما کار نکند.

مراحل توصیه شده برای تعمیرات رایانه در منزل چیست؟

  • کامپیوتر را خاموش کنید و اجازه دهید کارت گرافیک برای چند ساعت خنک شود.
  • سیم برق را از کامپیوتر جدا کنید و کارت گرافیک را با دقت از سیستم جدا کنید
  • کارت گرافیک را بردارید، یک کارت اعتباری قدیمی را بردارید، آن را زیر فن کارت گرافیک بلغزانید و با استفاده از یک پیچ گوشتی تخت، فن کارت گرافیک را با دقت و به آرامی بین فن و کارت اعتباری بچرخانید.
  • برای محافظت از GPU، کارت اعتباری را زیر فن قرار دهید. اگر به درستی انجام شود، فن باید به راحتی جدا شود
  • پس از خارج کردن فن، دستورالعمل های ارائه شده توسط سازنده فن کارت گرافیک را برای نصب صحیح دنبال کنید.

 راه حل نهایی برای جایگزینی فن کارت گرافیک شما

اگر کارت گرافیک قدیمی دارید. برای تعمیرات رایانه در منزل  و فن کارت گرافیک به درستی نمی چرخد. ممکن است زمان تعویض فن کارت گرافیک فرا رسیده باشد. اگر به یک کارت گرافیک رده بالا نیاز دارید، راهنمای خرید کارت گرافیک ما را بررسی کنید، یا اگر به گزینه ای مقرون به صرفه برای یک پردازنده گرافیکی قدرتمندتر نیاز دارید، بهترین گزینه های کارت گرافیک ما را دنبال کنید. اگر کارت گرافیک شما همچنان تحت گارانتی است، توصیه می شود برای تعویض یا تعمیر کارت گرافیک خود با سازنده کارت گرافیک تماس بگیرید و اگر کارت گرافیک شما بخشی از سیستم شما است، باید با سازنده سیستم که کارت گرافیک شما در آنجا بوده است برای تعمیر کامپیوتر در اصفهان تماس بگیرید. در شکل 3: تعمیر لپ تاپ در محل مشاهده می کنید.

تعمیرات کامپیوتر در محل  اصفهان تی وی رایانه esfahantvrayaneh
تعمیرات کامپیوتر در محل اصفهان تی وی رایانه esfahantvrayaneh

شکل 3: تعمیر لپ تاپ در محل

برای اهداف گارانتی استفاده می شود. اگر کارت گرافیک شما دیگر گارانتی ندارد. ممکن است لازم باشد برای تعمیرات رایانه در منزل خودتان فن کارت گرافیک. را تعویض کرده و یک کولر بخار بخرید. چندین خرده فروش محلی و آنلاین وجود دارند که کولرهای گازی جایگزین را ارائه می دهند. حمل VGA شخص ثالث برای کارت های گرافیک. پس از نصب یک خنک کننده VGA جایگزین که با کارت گرافیک شما سازگار است. از دستورالعمل های زیر به عنوان راهنمای نصب ایمن استفاده کنید. این پیشنهادات مفید هستند، اما تضمین نمی کنند که کارت گرافیک. شما با موفقیت جایگزین شود یا آسیب ببیند. هیت سینک معمولا با چسب رسانای حرارتی. به کارت گرافیک متصل می شود و این چسب گاهی اوقات می تواند به کارت گرافیک شما بچسبد. اگر هنگام خروج از هیت سینک فشار زیادی وارد کنید، ممکن است آسیب ببیند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با اصفهان تی وی رایانه