مادر برد سخت افزار تعمیر کامپیوتر خانگی

تعمیر کامپیوتر خانگی و % 4 نکته در مورد آن!

تعمیر کامپیوتر خانگی در اصفهان و هر آنچه که شما در اصفهان برای بهتر شدن سیستمتون نیاز دارید، و ما به بررسی روند رشد کامپیوتر ها پرداخته ایم و انواع مشکلاتی که ممکن است. برای آنها پیش بیاید اعم از نرم افزاری و سخت افزاری.

انواع اشکالاتی که ممکن است برای لوازم جانبی پیش بیاید را نیز بررسی کرده ایم. که بیشتر مشکلات لوازم جانبی نیازمند تعمیر توسط افراد متخصص است.

فهرست مطالب در مورد تعمیر کامپیوتر و نکته های آن

مزایای انواع کامپیوترها و ساده ترین کاربرد های آنها

قسمت های مختلف موجود در بدنه های کامپیوتر ها ، تعمیر کامپیوتر

بعضی از مشکلات کامپیوتر، تعمیر کامپیوتر و لپ تاپ ها عبارتند از:

حل برخی از مشکلات نرم افزاری کامپیوترها و تعمیر کامپیوتر

قطعات سخت افزاری که خرابی انها باعث از کار افتادگی سیستم می شود.

انواع لوازم جانبی مهم که اساس اصلی سیستم است.

2- اصلی ترین مشکلات کیبوردها و تعمیر کیبورد کامپیوتر

3-انواع ماوس و مشکلات خاص آنها و تعمیر ماوس کامپیوتر

4-رایج ترین مشکلاتی که ممکن است برای انواع پرینترها و اسکنرها پیش آید

5-امکانات مودم های امروزی و تعمیر مودم و روتر ها

6-مشکلاتی که ممکن است برای انواع اسپیکر کامپیوتر پیش آید

نتیجه گیری در مورد مزایا و معایب تعمیر کامپیوتر

فهرست تصاویر

تعمیر کامپیوتر 1 خطا های سخت افزاری

تعمیر کامپیوتر 2 ویروس

تعمیر کامپیوتر 3 مادر برد

مزایای انواع کامپیوترها و ساده ترین کاربرد های آنها

در این مقاله رشته تعمیر کامپیوتر، مشکلاتی که کامپیوترها می توانند پیدا کنند را برای شما توضیح می دهیم. تا درک مختص اما بسیار مفید و کاربردی داشته باشید. تعمیر کامپیوتر در اصفهان در سریع ترین زمان ممکن توسط ما انجام خواهد شد زیرا اکنون هرکسی با توجه به کار خود یک کامپیوتر دارد. در حال حاضر اکثر مردم کار خود را با رایانه انجام می دهند. و تعمیر کامپیوتر خانگی بحثی است که باید در باره آن اطلاعاتی داشته باشیم.اگر ما کار های گرافیکی انجام دهیم و از نرم افزارهای سنگین استفاده می کنیم. نیاز داریم که سیستم خوبی داشته باشیم تا هنگامی که از آن استفاده می کنیم دچار مشکل نشویم. خیلی کارها را می توان با رایانه انجام داد، به خصوص در عصر حاضر که فناوری بسیاری از کارها را ممکن کرده است.

عنوان تعمیر کامپیوتر خانگی
نویسنده محمد حسین شانظری
دپارتمان اوج شید
تعدادکلمات 1950
زمان مطالعه 20 دقیقه

در ابتدای تولید کامپیوتر های خانگی تعمیر کامپیوتر خانگی توسط فقط افراد معدودی انجام می شد.مثلاً با نشستن روی صندلی و داشتن رایانه، می توانیم کارهای بانکی را انجام دهیم، از جمله پرداخت، صورتحساب، یا انجام عملیات کارت به کارت، دیگر نیازی نیست برای کارهای کوچک خود ساعت ها در صف بانک به این طرف و آن طرف برویم، می توانیم کارهای خود را پشت سیستم در چند ثانیه انجام دهیم. زمانی که کامپیوترها برای اولین بار اختراع شدند به آنها ابر رایانه می گفتند و آنقدر بزرگ بودند که داشتن این دستگاه در خانه برای همه غیرممکن بود. به مرور زمان توانستند اندازه های کوچکتر را اختراع کنند که همه بتوانند در محیط یا خانه روی آن کار کنند. وقتی می گوییم کامپیوتر عبارت است از: مجموعه ای از بدنه، مانیتور، کیبورد و ماوس. در ادامه تعمیر کامپیوتر 1 را مشاهده نمایید.

قسمت های مختلف موجود در بدنه های کامپیوتر ها ، تعمیر کامپیوتر خانگی

قسمت های مختلفی در داخل بدنه وجود دارد که عبارتند از: سی پی یو، کارت گرافیک، هارد، رم، فن، برد، منبع تغذیه و سایر قطعات و تمام برنامه هایی که در سیستم نصب کرده ایم وارد کیس می شوند. برای این منظور، هنگامی که مانیتور شما از کار می افتد و مشکلی پیش می آید، اگر مانیتور دیگری را جایگزین کنید، با اتصال به کیس، تمام برنامه ها و اطلاعاتی که ذخیره کرده ایم در دسترس هستند و روی صفحه نمایش ما نمایش داده می شوند.در تعمیر کامپیوتر خانگی شما موظفید تا با قطعات مختلف درون کامپیوتر ها  آشنا باشید. همچنین میتوانید مقاله ی تعمیر کامپیوتر در منزل اصفهان را نیز بررسی کنید.

مشکلات سخت افزاری تعمیر کامپیوتر خانگی
مشکلات سخت افزاری تعمیر کامپیوتر خانگی | اصفهان تی وی رایانه

تعمیر کامپیوتر 1 خطا های سخت افزاری

ما می توانیم هر قسمت از اجزای داخل بدنه  را بر اساس کاری که انجام می دهیم ارتقا دهیم. به مرور زمان بعد ازکامپیوتر دستگاه دیگری به نام لپ تاپ وارد بازار شد طرفداران خاص خود را نیز به خود جلب کرد،  میتوان آن را به راحتی جابجا کرد.همه با توجه به برند و مدل مورد علاقه خود لپتاپ خاصی را تهیه و استفاده خواهند کرد.

بعضی از مشکلات کامپیوتر، تعمیر کامپیوتر خانگی و لپ تاپ ها عبارتند از:

 1. فن دستگاه به درستی کار نمی کند و صداهای غیر عادی تولید می کند
 2. سخت افزار شناسایی نشد.
 3. بدون تصویر
 4. اسلاتDVD-ROM بیرون نمی آید
 5. منبع تغذیه دستگاه سوخته است.
 6. کامپیوتر روشن نمی شود.
 7. ویندوز ظاهر نمی شود و کامپیوتر دوباره راه اندازی می شود.
 8. تصاویر قطع شده و متصل می شوند.
 9. بازی های نصب شده روی سیستم را اجرا نمی کند.
 10. فن، سی پی یو، پاور و مادربرد مشکل دارد.
 11. پورت پشتی دستگاه مشکل دارد.
 12. پس از مدتی خاموش شود، پس از یک ساعت قطع برق روشن شود.
 13. به اینترنت وصل نیست.
 14. تعمیر کامپیوتر سرور
 15. قاب اطراف دستگاه آسیب دیده است.
 16. دستگاه آویزان است.
 17. روی هارد ویندوز نصب نکنید.
 18. بازیابی اطلاعات را انجام دهید
 19. تعمیر کامپیوتر بازی
 20. داغ شدن بیش از حد دستگاه
 21. خرابی رم دستگاه
 22. خرابی کابل رابط
 23. مشکل کارت شبکه
 24. ویروس کامپیوتری
 25. فلش و رم خوان شناسایی نشد

حل برخی از مشکلات نرم افزاری کامپیوترها و تعمیر کامپیوتر خانگی

برخی از مشکلات رایانه ما ممکن است مربوط به آلوده شدن رایانه ما به ویروس باشد، ممکن است هنگام استفاده از رایانه خود دچار هنگ کردن شود یا سیستم شما کند شود، که ممکن است به این معنی باشد که سیستم شما نرم افزار آنتی ویروس ندارد یا به روز نشده است. اگر در نصب نرم افزار آنتی ویروس توسط خودتان تجربه دارید و مراحلی را که باید انجام دهید می دانید، می توانید برنامه مورد نظر خود را نصب کنید.در صورت بلد نبودن تعمیر کامپیوتر خانگی خود و نصب آنتی ویروس شما می توانید به کمک ما حساب کنید.

ممکن است اطلاعات ذخیره شده شما باز نشود. یا نمی توانید آن را ببینید و پنهان است یا به اشتباه فایل را حذف کرده اید، سپس متوجه می شوید که کار اشتباهی انجام داده اید.نگران نباشید که چرا داده ها می توانند بازیابی شوند و یا از حالت پنهان در بیایند. و سپس تعمیر کامپیوتر 2 مشاهده کنید

اگر کامپیوتر شما به طور ناگهانی خاموش شود، عوامل مختلفی می تواند باعث آن شود. کابل ها را بررسی می کنیم. اگر مشکلی در قسمت های سیم کشی و پریز برق نباشد ممکن است از منبع تغذیه دستگاه باشد و در صورت نیاز باید تعمیر یا تعویض شود. تعمیر کامپیوتر خانگی نیاز مند یادگیری مهارت های خاصی است. ممکن است مشکلات مختلفی برای صفحه نمایش شما وجود داشته باشد، از جمله زمانی که آن را روشن می کنید، زمان زیادی طول می کشد تا یک تصویر نمایش داده شود. مادربرد های مختلفی وجود دارند، که مدل ها و برندهای مختلفی در بازار دارند که می توان بیشتر ایرادات آنها را با تعمیر کردن برطرف کرد. برای تعمیر کامپیوتر در اصفهان دیگر نیازی به نگرانی ندارید.

ویروس های نرم افزاری تعمیر کامیوتر خانگی
ویروس های نرم افزاری تعمیر کامیوتر خانگی | اصفهان تی وی رایانه

تعمیر کامپیوتر 2 ویروس

قطعات سخت افزاری که خرابی انها باعث از کار افتادگی سیستم می شود.

و قطعات اصلی یک کامپیوتر مانند مادربرد، حافظه، و…cpu، فن، پاور، هارد، vga در صورت بروز مشکل در یکی از قسمت باعث می شود که تمامی قطعات به درستی کار نکنند. تعمیر کامپیوتر خانگی نیاز به امکانات خاصی دارد و در بخش تعمیرات سخت افزار کامپیوتر، خدماتی شامل تعویض قطعات معیوب (در صورت عدم امکان تعمیر)، تعمیر قطعات معیوب، خدمات عمومی (شامل حذف کامل گرد و غبار، سرویس فن، برچسب های داخلی، پد سیلیکونی) می باشد. و در صورتی که ارتقاء مورد نیاز است و می توان آن را ارتقاء داد هزینه اجزا آن برآورد و بعد از هماهنگ شدن آن را تغییر می دهیم.

انواع لوازم جانبی مهم که اساس اصلی سیستم است.

1-اصلی ترین مشکلات مانیتورها و روش تعمیر مانیتور کامپیوتر

صفحه نمایش یا مانیتور لوازم جانبی اصلی کامپیوتر است. وجود خط های رنگی، روشن و خاموش شدن متعدد مانیتور، نداشتن سیگنال و پریدن رنگ های صفحه نمایش می تواند نشان از خرابی و مشکل در مانیتور باشد، بنابراین نیاز به تعمیر مانیتور خواهیم داشت. نیاز به تعمیر کامپیوتر خانگی یکی از نیاز های به شدت مورد نیاز امروزه است.

آن تعویض گردد.LCD یا LED برای رفع مشکل باید پنل پشتی آن باز شده و در صورت لزوم صفحه

2- اصلی ترین مشکلات کیبوردها و تعمیر کیبورد کامپیوتر

یکی از دستگاه های ورود اطلاعات به سیستم می باشد، بعد ازگذر مدتی صفحه کلید مشکل پیدا می کند. که رایج ترین اتفاقاتی که برای آن ها پیش می آید ریخته شدن نوشیدنی ها و مایعات در داخل کیبورد می باشد. که بهترین کار مراجعه به تعمیر کار های معتبر است.

3-انواع ماوس و مشکلات خاص آنها و تعمیر ماوس کامپیوتر

 1. ساده
 2. ارگونومی
 3. برای بازی

در بازار موجود است. هر یک از این 3 نوع مشکلات و خرابی های خاص خود را دارند. اگر ماوس شما سیمی یا بی سیم است، ممکن است مشکلات دیگری مانند عدم اتصال بلوتوث در آن وجود داشته باشد.

4-رایج ترین مشکلاتی که ممکن است برای انواع پرینترها و اسکنرها پیش آید

چاپگرها و اسکنرها می توانند مشکلات زیادی داشته باشند. تمام شدن جوهر، پودر یا رنگ، عملکرد نادرست رساناهای نوری، عملکرد نامناسب چشم های اسکن، و روشن نشدن چاپگرها و اسکنرها از مشکلات رایج آنهاست. تعمیر کامپیوتر خانگی شامل تعمیر پرینتر ها و اسکنر ها نیز می شود و باید با دانش لازم آن ها را بررسی کرد.

5-امکانات مودم های امروزی و تعمیر مودم و روتر ها

مودم ها و روترها امروزه جزو پرکاربردترین وسایل در خانه ها هستند. بسیاری از دستگاه های خانه را می توان بدون آنتن و وای فای به مودم متصل کرد. حتی چند ساعت بدون اینترنت می تواند کار شما را به تاخیر بیندازد. بنابراین تعمیرات مودم و روتر باید در اسرع وقت انجام شود. و برای نمایش تعمیر کامپیوتر 3 داریم.

امروزه برای کامپیوترها تعمیر کامپیوتر خانگی و یاد گرفتن نکات برای تعمیرات شدیدا نیاز است.

6-مشکلاتی که ممکن است برای انواع اسپیکر کامپیوتر پیش آید

اسپیکرها می توانند در انواع ساده و چند تکه باشند. خرابی بلندگوها، باندها، باس ها و کانکتورهای بلندگو رایج است همچنین، اگر بلندگوهای شما سر و صدا و خش خش ایجاد می کنند، ممکن است خراب شده باشند. تعمیر کامپیوتر در اصفهان وانواع لوازم جانبی همراه آن مانند اسپیکر ها ،مانیتور و ….. به راحتی به وسیله ی ما انجام خواهد شد.

مشکل مادر برد تعمیر کامپیوتر خانگی
مشکل مادر برد تعمیر کامپیوتر خانگی | اصفهان تی وی رایانه

تعمیر کامپیوتر 3 مادر برد

نتیجه گیری در مورد مزایا و معایب تعمیر کامپیوتر خانگی

استفاده ازمتخصص برای رفع مشکلات کامپیوتری در بیشتر اوقات به خصوص در هنگام مشکلات سخت افزاری لازم است. و بی توجهی به آن ممکن است آسیب های جدی تری در سیستم شما ایجاد کند.

سوالات متداول

 1. چند مورد از مشکلات سخت افزاری در خود کامپیوتر را نام ببرید؟
 • فن دستگاه به درستی کار نمی کند و صداهای غیر عادی تولید می کند
 • سخت افزار شناسایی نشد.
 • اسلات DVD_ROM بیرون نمی آید.
 • منبع تغذیه دستگاه سوخته است.
 1. لوازمی که به عنوان ورودی و خروجی اطلاعات برای کامپیوترهستند را نام ببرید؟

موس و کیبورد و وب کم به عنوان مهم ترین عامل های ورودی شناخته میشوند. مانیتور و اسپیکر نیز به عنوان بهترین خروجی ها استفاده می شوند.

 1. روند پیشرفت کامپیوتر ها چگونه بوده است؟

کامپیوتر ها در ابتدا حجم زیادی داشتند حجم آنها به گونه ای بوده است که به آنها ابر رایانه نیز می گفتند و در خانه ها امکان وجود رایانه نبوده است. به مرور زمان حجم آنها کم شده هاست تا به امروز که انواع لپ تاپ ها نیز ارائه شده اند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با اصفهان تی وی رایانه