یک مرد در حال امتحان کردن روش های مختلف برای باز کردن و تعویض دکمه ی کامپیوتر است

تعمیر کامپیوتر در اصفهان 10 نکات و اطلاعات مهم درباره % خرابی کامپیوتر!

تعمیر کامپیوتر در اصفهان، اگر آداپتور برق متناوب خوب است، اما رایانه بازی جدید شما روشن نمی‌شود، مطمئن شوید که کلید برق پشت منبع تغذیه روشن است. اگر مشکل این نیست، با وصل کردن مستقیم آن به پریز، مطمئن شوید که پریز برق شما معیوب نیست. اگر کامپیوتر شما بعد از این کار روشن نشد، ممکن است واحد منبع تغذیه (PSU) کامپیوتر شما معیوب باشد. با این حال، قبل از تعویض منبع تغذیه، مطمئن شوید که منبع تغذیه شما خراب است. بوی ازن یا صدای زیاد، همراه با عدم برق رسانی به رایانه، تقریباً نشانه ای مطمئن از منفجر شدن PSU است. اگر رایانه جدید شما روشن می شود اما هنوز روشن نمی شود، باید داخل رایانه خود را برای وجود کابل های شل یا معیوب بررسی کنید. اگر کامپیوتر شما بعد از ساختن بوت نمی شود، ممکن است یک جزء ضعیف باشد.

به خصوص اگر تازه وارد ساخت کامپیوتر شده باشید. همیشه مطمئن شوید که آنها به کلیک کردن ادامه می دهند. اگر از یک سیستم از پیش ساخته شده استفاده می کنید، لطفاً توجه داشته باشید که باز کردن رایانه شما ممکن است ضمانت شما را باطل کند، بنابراین لطفاً قبل از ادامه برای مشاوره با تعمیر کامپیوتر در اصفهان تماس بگیرید. اول ایمنی! قبل از روشن کردن کامپیوتر، حتما کامپیوتر را از پریز برق جدا کنید. پس از باز کردن کیس کامپیوتر، بررسی کنید که منبع تغذیه به طور ایمن به قطعات اصلی وصل شده باشد. اگر یک PSU مدولار دارید، اتصالات هر دو طرف را بررسی کنید. پس از آن، مطمئن شوید که همه اجزا به درستی در اسلات مربوطه خود نصب شده اند. مطمئن شوید که کارت گرافیک، ماژول حافظه و هیت سینک CPU به خوبی به هم وصل شده اند.

فهرست مطالب

همچنین کابل CPU و کابل 24 پین مادربرد را وصل کنید.

وقتی کامپیوتر را روشن می کنید، بلافاصله خاموش می شود؟

تنظیمات بایوس، بایوس شما ممکن است به روز باشد و کامپیوتر همچنان روشن نشود.

در صفحه «انتخاب یک گزینه»، مراحل زیر را دنبال کنید تا رایانه شخصی خود را در حالت ایمن راه اندازی کنید.

فهرست تصاویر

تعمیر کامپیوتر در اصفهان 1: در این تصویر انواع قطعات کامپیوتر را مشاهده می کنید.

تعمیر کامپیوتر در اصفهان 2: تعویض قطعات مختلف کامپیوتر را مشاهده می کنید.

تعمیر کامپیوتر در اصفهان 3: در این طریقه ی تعویض دکمه پاور را مشاهده می کنید.

 

عنوان تعمیر کامپیوتر در اصفهان
دپارتمان اوج شید
نویسنده کیان کیانی
تعداد کلمات 1396 کلمه
مدت زمان مطالعه 15 دقیقه

 

تعمیر کامپیوتر در اصفهان | همچنین کابل CPU و کابل 24 پین مادربرد را وصل کنید.

همچنین می توانید کامپیوتر خود را بدون تمام اجزا بوت کنید، به عنوان مثال، اگر CPU شما گرافیک یکپارچه دارد، از کارت گرافیک استفاده کنید. همچنین، اگر یکی از کار افتاد، بین حافظه های رم خود جابجا شوید. اگر احساس می کنید که توانایی کافی برای انجام این کار را ندارید، باید از یک دوست کمک بخواهید. همچنین می توانید کامپیوتر خود را به تعمیرگاه ببرید و از آنها بخواهید که آن را تعمیر کنند. برای تهیه لوازم جانبی کامپیوتر به تعمیر کامپیوتر در اصفهان مراجعه کنید. بنابراین، کامپیوتر شما بوت نمی شود، اما چراغ مادربرد روشن است؟

مادربرد معمولا دارای یک چراغ LED است که نشان می دهد که آیا برق دریافت می کند یا خیر. اگر این اتفاق می افتد اما فن نمی چرخد، ممکن است مشکل از دکمه پاور کیس کامپیوتر یا سیم هایی باشد که آن را به مادربرد متصل می کند. برای اینکه کامپیوتر شما با فشار دادن دکمه پاور روشن شود، باید کلید پاور را به درستی به مادربرد وصل کنید. شما می توانید با مراجعه به تعمیر کامپیوتر در اصفهان قطعات مختلف کامپیوتر خود را تعمیر کنید. در ادامه به عکس تعمیر کامپیوتر در اصفهان 1 مراجعه کنید.

در میان بسیاری از کابل های موجود در کیس خود، باید به دنبال یک کانکتور دو پین باشید که معمولاً PWR SW نام دارد. اگر مطمئن نیستید دفترچه پرونده خود را بررسی کنید.

برای اطمینان از خرید قطعات اورجینال به  تعمیر کامپیوتر در اصفهان مراجعه کنید.

سیم سوئیچ پاور باید به جامپر برق مادربرد وصل شود که معمولاً در گوشه سمت راست پایین مادربرد قرار دارد.

یک تکنسین در حال تعمیر و تعویض قطعات مختلف کامپیوتر است.
یک تکنسین در حال تعمیر و تعویض قطعات مختلف کامپیوتر است.

تعمیر کامپیوتر در اصفهان 1: در این تصویر انواع قطعات کامپیوتر را مشاهده می کنید.

تعمیر کامپیوتر در اصفهان | وقتی کامپیوتر را روشن می کنید، بلافاصله خاموش می شود؟

ممکن است روشن نشود، اما برخی یا همه چراغ‌های سخت‌افزار داخلی روشن یا چشمک می‌زنند و ناگهان متوقف می‌شوند. همچنین ممکن است صدای روشن شدن فن داخل کامپیوتر را بشنوید. بنابراین چگونه کامپیوتری را که روشن و سپس خاموش می شود تعمیر کنید؟

هیچ سیستم استانداردی برای کدهای POST و بیپ وجود ندارد، بنابراین باید دفترچه راهنمای مالک مادربرد خود یا آنلاین را بررسی کنید تا ببینید کد روی رایانه شما با چه چیزی ارتباط برقرار می کند. خرید مادر برد های گیمینگ از تعمیر کامپیوتر در اصفهان. عکس تعمیر کامپیوتر در اصفهان 2 را ببینید.

  1. تنظیمات BIOS یا UEFI را کاوش کنید

به روز رسانی بایوس

اگر به نظر می رسد رایانه شما روشن می شود اما به بوت شدن در ویندوز ادامه نمی دهد، ممکن است ارزش بررسی به روز بودن بایوس شما را داشته باشد.

بایوس (سیستم ورودی/خروجی پایه) در رایانه های شخصی اخیر توسط سازندگان مادربرد با فناوری به روز شده UEFI (رابط میان افزار توسعه پذیر یکپارچه) جایگزین شده است، که اساساً یک مفسر بین سیستم عامل رایانه و سیستم عامل آن است. در صورت خرابی و روشن نشدن کامپیوترتان قبل از هر کاری با تعمیر کامپیوتر در اصفهان تماس بگیرید.

اگر در حال ساختن رایانه شخصی هستید و آن بوت نمی شود، احتمالاً به این دلیل است که BIOS پردازنده جدید را نمی شناسد. اگر بایوس را به روز نکنید، کامپیوتر از بوت شدن خودداری می کند. با این حال، خوشبختانه، حتی اگر رایانه شخصی شما منتشر نشده باشد، می توانید بایوس خود را به آخرین نسخه به روز کنید. فرآیند بسته به سازنده مادربرد متفاوت است.

یک مرد در حال تلاش برای تعویض قطعات کامپیوتر است.
یک مرد در حال تلاش برای تعویض قطعات کامپیوتر است.

تعمیر کامپیوتر در اصفهان 2: تعویض قطعات مختلف کامپیوتر را مشاهده می کنید.

تعمیر کامپیوتر در اصفهان | تنظیمات بایوس، بایوس شما ممکن است به روز باشد و کامپیوتر همچنان روشن نشود.

بنابراین، چگونه می توان به BIOS یا UEFI دسترسی پیدا کرد؟ پس از راه اندازی رایانه شخصی، کلید نمایش داده شده در صفحه راه اندازی را برای ورود به تنظیمات BIOS به طور خلاصه فشار دهید. این می تواند Esc، F1، F2، F8، F11 یا F12 باشد.

  1. حالت ایمن را امتحان کنید

اگر به بایوس دسترسی دارید، اما ویندوز 10 به درستی راه اندازی نمی شود، می توانید رایانه شخصی را در حالت Safe Mode راه اندازی کنید. ویژگی Safe Mode در ویندوز به شما این امکان را می دهد که رایانه خود را فقط با فایل ها و درایورهای ضروری که برای اجرا نیاز دارد راه اندازی کنید. در تعمیر کامپیوتر در اصفهان ما خدمات مختلف را نیز ارائه می دهیم. برای درک بهتر به عکس تعمیر کامپیوتر در اصفهان 3 مراجعه کنید.

راه‌اندازی در حالت ایمن هنگام عیب‌یابی رایانه غیر قابل بوت ضروری است، زیرا به شما امکان می‌دهد با غیرفعال کردن بیشتر عملکردهای رایانه، مشکل را محدود کنید. برای راه اندازی رایانه خود در حالت ایمن در ویندوز 10، باید فرآیند راه اندازی را 3 بار قطع کنید تا گزینه های ویژه راه اندازی ویندوز روشن شود. یک راه آسان این است:

بلافاصله چیزی روی مانیتور رایانه ظاهر می شود، دکمه پاور را به مدت 10 ثانیه فشار دهید و نگه دارید تا رایانه خاموش شود.

تعویض انواع قطعه های کامپیوتر و نمایشگر های لپتاپ
تعویض انواع قطعه های کامپیوتر و نمایشگر های لپتاپ

تعمیر کامپیوتر در اصفهان 3: در این طریقه ی تعویض دکمه پاور را مشاهده می کنید.

در صفحه «انتخاب یک گزینه»، مراحل زیر را دنبال کنید تا رایانه شخصی خود را در حالت ایمن راه اندازی کنید.

این کار را سه بار تکرار کنید. دکمه پاور را بدون وقفه در راه اندازی فشار دهید. وارد Windows Recovery Environment خواهید شد. در صورتی که مشکل ادامه دار بود به تعمیر کامپیوتر در اصفهان مراجعه کنید.

عیب یابی > گزینه های پیشرفته > تنظیمات راه اندازی > راه اندازی مجدد را انتخاب کنید.

پس از راه اندازی مجدد کامپیوتر، حالت ایمن با شبکه را انتخاب کنید.

هنگامی که رایانه شما در حالت ایمن شروع به کار کرد، هر تغییر عمده ای را که در رایانه خود ایجاد کرده اید، لغو کنید. این همچنین شامل حذف هر سخت افزار اخیراً اضافه شده است.

ممکن است بتوانید با بازنشانی رایانه خود به تنظیمات پیش فرض کارخانه، عملکرد رایانه خود را بهبود بخشید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با اصفهان تی وی رایانه