تعمیر لپ تاپ در اصفهان | تعمیر کامپیوتر در اصفهان | اصفهان تی وی رایانه | esfahantvrayaneh

تعمیر کامپیوتر در اصفهان و حل و فصل مشکلات جزئی

تعمیر کامپیوتر در اصفهان | تعمیر لپ تاپ در اصفهان | اصفهان تی وی رایانه | esfahantvrayaneh

عنوان تعمیر کامپیوتر
نویسنده آرزو بیدمال
دپارتمان اوج شید
زمان مطالعه 10 دقیقه
تعداد کلمات 1012 کلمه

فهرست مطالب

نگهداری و سخت افزار و نرم افزار و تعمیر کامپیوتر در اصفهان

تعمیر کامپیوتری که کند است و به خوبی کار نمی کند

بررسی درایوهای سیستمی کامپیوتر و مشکلات سخت افزاری احتمالی

مراحل و نکات بازیابی هارد کامپیوتر و تست مانیتور

تست و بررسی منبع تغذیه (باتری)، RAM و کارت گرافیک

فهرست تصاویر

شکل 1: تعمیر کامپیوتر در اصفهان

شکل 2: تعمیر لپ تاپ در اصفهان

نگهداری و سخت افزار و نرم افزار و تعمیر کامپیوتر در اصفهان

هرگونه ناهنجاری در اجزای یکپارچه رایانه می تواند برای عملکرد آن مضر باشد، اما برخی از مشکلات کلی کامپیوتر یا تعمیر لپ تاپ در اصفهان را می توان بدون درخواست کمک تخصصی فناوری اطلاعات برطرف کرد. از جمله رایج ترین مشکلاتی که ممکن است با آن روبرو شوید، مسائل مربوط به انجماد کامپیوتر و ظاهر بدنام “بدون بوت” یا “صفحه آبی مرگ” است. برای تعمیر کامپیوتر خود در اصفهان تی وی رایانه ، باید مشکل را برطرف کرده و تعیین کنید که آیا تعمیر چیزی است که خودتان می توانید انجام دهید. برای مشکلات پیچیده تر، به دنبال کمک از یک متخصص باشید. این مراحل اولیه ای را که می توانید برای تعمیر رایانه خود انجام دهید به شما آموزش می دهد.

تعمیر کامپیوتری که کند است و به خوبی کار نمی کند

قبل از تعمیر کامپیوتر در اصفهان از فایل های خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. رایانه ای که به آرامی کار می کند می تواند نشانه مشکلات جدی تری باشد. قبل از هر کار دیگری، حتماً از پوشه ها و پرونده های مهم خود پشتیبان تهیه کنید، در حالی که هنوز به آنها دسترسی دارید. می توانید از فایل های خود در هارد دیسک خارجی یا سرویس ذخیره سازی ابری مانند iCloud، DropBox یا Google Drive پشتیبان گیری کنید.

بهتر است قبل از مراجعه به تعمیر لپ تاپ در اصفهان ، کمی به کامپیوتر خود استراحت دهید. اگر رایانه خود را دائما روشن بگذارید، اغلب می توانید با خاموش کردن رایانه و سپس جدا کردن آن مشکل را برطرف کنید. سپس دکمه روشن / خاموش را به مدت 30 ثانیه نگه دارید تا کامپیوتر خاموش بماند. این ممکن است باعث چشمک زدن چراغ های LED شود. کامپیوتر را دوباره وصل کرده و روشن کنید. با قطع برق مادربرد، امکان تنظیم مجدد سخت افزار و پاک شدن حافظه وجود دارد. در شکل 1: تعمیر کامپیوتر در اصفهان مشاهده نمایید.

تعمیر کامپیوتر در اصفهان | تعمیر لپ تاپ در اصفهان | اصفهان تی وی رایانه | esfahantvrayaneh

 

 

 

شکل 1: تعمیر کامپیوتر در اصفهان

بررسی درایوهای سیستمی کامپیوتر و مشکلات سخت افزاری احتمالی

درایورهای خود را به روز کنید. ممکن است کامپیوترها به دلیل مشکلات سخت افزاری یا نرم افزاری کند و به تعمیر لپ تاپ در اصفهان نیاز داشته باشد. توجه داشته باشید که آیا این مشکل هنگام تعمیر کامپیوتر در اصفهان یا اتصال هرگونه تجهیزات جانبی سخت افزاری مانند چاپگر یا اسکنر شروع شد، ممکن است به دلیل درگیری راننده باشد. اگر مشکل بعد از نصب سخت افزار جدید شروع شد، سخت افزار را حذف نصب کنید. اگر این مشکل پس از نصب یک هارد دیسک جدید رخ داده است، ممکن است به دلیل قدرت ناکافی یا گرمای زیاد باشد.

CPU و میزان استفاده از حافظه خود را بررسی کنید. برنامه هایی که از CPU یا حافظه بیش از حد استفاده می کنند می توانند باعث کندی رایانه شما شوند. اگر برنامه های زیادی را به طور همزمان اجرا کنید یا حتی اگر مرورگر وب با تب های زیاد باز شده است، این اتفاق می افتد. برای بررسی میزان استفاده از CPU و حافظه خود می توانید از Task Manager در Windows یا Activity Monitor در Mac استفاده کنید. برنامه هایی که از CPU یا حافظه بیش از حد استفاده می کنند را ببندید.

در تعمیر لپ تاپ در اصفهان می توانید بازیابی سیستم خود را امتحان کنید. استفاده از یک نقطه بازیابی برای رایانه شما می تواند نرم افزاری (مانند برنامه، درایور یا به روزرسانی) را که ممکن است باعث ایجاد مشکل شود حذف کند. کامپیوتر شما را به حالت قبلی باز می گرداند.

مراحل و نکات بازیابی هارد کامپیوتر و تست مانیتور

منبع تغذیه خود را بررسی کنید بهتر است این کار قبل از تعمیر کامپیوتر در اصفهان انجام شود. اگر رایانه شما به هیچ وجه روشن نمی شود، احتمالاً مقصر اصلی منبع تغذیه (فقط رومیزی) یا مادربرد است. مطمئن شوید که اتصالات به درستی وصل شده اند و کلید پشت منبع تغذیه روشن است. اگر از این موارد مطمئن شدید می توانید به تعمیر لپ تاپ در اصفهان مراجعه کنید.

قبل از تعمیر لپ تاپ در اصفهان ،صفحه یا مانیتور را آزمایش کنید. اگر صدای رایانه را می شنوید اما چیزی روی صفحه نمی بینید، مطمئن شوید که مانیتور شما به درستی وصل شده است. سعی کنید مانیتورها را عوض کنید یا مانیتور خارجی را برای لپ تاپ ها متصل کنید. همچنین می توانید پنل پایینی لپ تاپ خود را بردارید و مطمئن شوید که کابل نمایش به درستی به مادربرد وصل شده است. را در شکل 2: تعمیر لپ تاپ در اصفهان ملاحظه کنید.

تعمیر لپ تاپ در اصفهان | تعمیر کامپیوتر در اصفهان | اصفهان تی وی رایانه | esfahantvrayaneh

شکل 2: تعمیر لپ تاپ در اصفهان

تست و بررسی منبع تغذیه (باتری)، RAM و کارت گرافیک

باتری را تست کنید. برای تعمیر کامپیوتر در اصفهان اگر لپ تاپی با باتری قابل جابجایی دارید، باتری را به مغازه باتری ببرید و از آنها بخواهید تا باتری خود را آزمایش کنند. آنها می توانند به شما بگویند که باتری هنوز کار می کند و با چه ظرفیتی کار می کند. اگر لپ تاپ شما باتری قابل جابجایی ندارد، می توانید پنل پایینی لپ تاپ خود را برداشته و باتری داخلی را خارج کنید. رم را ریست کنید.

سعی کنید قوچ را با دقت بردارید و روشن کنید. وقتی اکثر رایانه ها به درستی کار نمی کنند، یک بوق طولانی و تکراری “خطای حافظه” می دهند. بهتر است با شنیدن این بوق به فکر تعمیر لپ تاپ در اصفهان باشید. کارت گرافیک را تست کنید. اگر رایانه شما دارای کارت گرافیک قابل جابجایی است، سعی کنید آن را بردارید و یا آن را اصفهان تی وی رایانه تعویض کنید یا در صورت وجود، مانیتور خود را به پورت ویدئویی داخلی وصل کنید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با اصفهان تی وی رایانه