تعمیر کامیپوتر در اصفهان | تعمیر قطعات کامپوتر | اصفهان تی وی رایانه esfahantvrayaneh

تعمیر cpu کامپیوتر 6 روشی که برای انجام آن وجود دارد چیست؟

تعمیر cpu کامپیوتر را باید نزد متخصص برد تا بتواند به خوبی برای شما تعمیر این قطعه را انجام دهد. دراین مقاله سعی داریم تا در مورد مقایسه پردازنده های Raizen و Intelمطلب مفیدی را در اختیار شما قرار دهیم.  انتخاب برند در انتخاب CPU بسیار مهم است. در اینجا سعی می کنیم مقایسه خوبی بین CPU ryzen با هسته اینتل انجام دهیم. این به شما کمک می کند تا بهترین CPU را انتخاب کنید؛ بنابراین مقاله را با دقت بخوانید. مقایسه پردازنده رایزن و هسته اینتل مقایسه پردازنده و مشاور اینتل در اینجا تلاشی برای مقایسه بر اساس برخی معیارها وجود دارد که به معرفی آن ها می پردازیم. برای تعمیر cpu کامپیوتر می توانید از ما بهترین خدمات را دریافت کنید.

فهرست مطالبی که در این مطلب می خوانید !

اینتل و مشاور از نظر سرعت چگونه با هم مقایسه می شوند؟

اینتل و چگونگی هماهنگی با اورکلاک کنار می آیند؟

تفاوت های پردازنده Iz Raizen و اینتل در چه مواردی است ؟

برای تعمیر cpu سیستم های کامپیوتر چه اقداماتی باید انجام دهیم ؟

کدام (اینتل یا مشاور) در انجام بازی های رایانه ای موثرتر است؟

سوکت ها برای تعمیر cpu  سیستم های کامپیوتر باید چه ویژگی هایی داشته باشند ؟

نتیجه گیری بر مطلبی که در این مقاله مطالعه کردید!

فهرست تصاویر

شکل 1: مرکز تعمیر کامیپوتر

شکل 2: تعمیر قطعات سی پی یو

شکل 3: بهترین مرکز تعمیر لپ تاپ

عنوان تعمیر cpu کامپیوتر
دپارتمان اوج شید
نویسنده رعنا میرفندرسکی
تعداد کلمات 1500
زمان مطالعه 15 دقیقه

اینتل و مشاور از نظر سرعت چگونه با هم مقایسه می شوند؟

در مقایسه با CPU های رایزن با هسته های اینتل، با این استاندارد کم و بیش برابر هستند. با این حال، سرعت ساعت نشان داده شده بر روی کاغذ روش بسیار ضعیفی برای ارزیابی عملکرد هر پردازنده است. در واقع، آنها می توانند گمراه کننده باشند، به خصوص در عصر حاضر که نمی توانید یک CPU بازی با سرعت کلاک پایه زیر 3 گیگاهرتز پیدا کنید. برای تعمیر کامیپوتر در اصفهان می توانید از خدمات وبسایت ما بهرمند شوید.

اینتل و چگونگی هماهنگی با اورکلاک کنار می آیند؟

همانطور که قبلا ذکر شد، پردازنده های Ryzen در گذشته به عنوان اورکلاک شناخته می شدند. البته تمام پردازنده‌های رایزن آنلاک هستند و می‌توان آنها را اورکلاک کرد، به شرطی که چیپست مادربرد از اورکلاک پشتیبانی کند. فقط مدل هایی که با “K” در انتهای شماره مدل مشخص شده اند، قابل اورکلاک هستند. ما بر کلمه “ایمن” اصرار داریم  چراکه روش هایی برای اورکلاک CPU  و تعمیر cpu کامپیوتر اینتل آنلاک موجود است، به علت خطر صدماتی سخت افزاری پیشنهاد نمی شود.

با مقایسه پردازنده‌های رایزن با هسته‌های اینتل، پردازنده‌های سطح بالای اینتل می‌توانند برای عملکرد تک هسته‌ای بهتر از همتایان Ryzen خود بهتر عمل کنند. اگرچه برای اکثر سازندگان مسئله مهمی نیست، کسانی که می خواهند عملکرد CPU را تا حد ممکن پایین نگه دارند، باید این را در نظر داشته باشند. در شکل 1: مرکز تعمیر کامیپوتر را مشاهده می کنید.

تعمیر کامپیوتر در اصفهان | اصفهان تی وی رایانه esfahantvrayaneh
تعمیر کامپیوتر در اصفهان | اصفهان تی وی رایانه esfahantvrayaneh

شکل 1: مرکز تعمیر کامیپوتر

تفاوت های پردازنده Iz Raizen و اینتل در چه مواردی است ؟

هنگامی که فردی را برای تعمیر cpu کامپیوتر را قصد دارید انتخاب کنید، ، انتخاب نام تجاری مهم است. در آزمایش ما، CPU ry ryzen و هسته اینتل بسیار خوب پیش رفتند. . مقاله U CPU خود را بسیار دقیق قرار دهید

  • مقایسه پردازنده ryzen در مقابل هسته اینتل
  • مقایسه پردازنده و چگونگی مشاور اینتل
  • مقایسه پردازنده ryzen در مقابل هسته اینتل

در زیر تجربه ای است که با توجه به معیارهایی قابل مقایسه و مقایسه است. چگونه Intel Visor Advisor از نظر سرعت مقایسه می کند.  در مقابل، پردازنده‌های اینتل رایزن یک استاندارد عملکرد یا کمتر هستند. با این حال، نمایشگر آن ساعت ارزیابی است. ممکن است تقاضا برای بازی، به ویژه در دوره بعدی با سرعت پردازنده 3 گیگاهرتزی را به همراه داشته باشد.

برای تعمیر cpu کامپیوتر چه اقداماتی باید انجام دهیم ؟

تعمیر کامیپوتر در اصفهان ، فقط می تواند پردازنده نخبه Dragon باشد که به اورکلاک معروف است. البته همه پردازنده های Dragon در گذشته “super-K ultra” بوده و قابل اورکلاک هستند. این چیپست مادربرد است که فرکانس را پشتیبانی می کند، اما فرکانس استاندارد را پشتیبانی می کند. مدل ایمن است در این ویدئو روی روش اورکلاک CPU اینتل “برای ایمنی” تاکید شده است، اما خطر آسیب وجود دارد و این روش توصیه نمی شود.  Dragon پردازنده‌های Rui را با پردازنده‌های Intel Core مقایسه می‌کند، که می‌توانند از همتایان Dragon بهتر عمل کنند و بنابراین عملکرد هسته بهتری دارند. افرادی که عملکرد تعمیر cpu کامپیوتر دارند باید این را در نظر داشته باشند. در شکل 2: تعمیر قطعات سی پی یو مشاهده می کنید.

تعمیر قطعات کامپوتر | اصفهان تی وی رایانه esfahantvrayaneh
تعمیر قطعات کامپوتر | اصفهان تی وی رایانه esfahantvrayaneh

شکل 2: تعمیر قطعات سی پی یو

در اینجا یک مرور بر انواع پردازنده  هایی که ممکن است مورد نیاز شما باشد اشاره کرده ایم که شامل این موارد کلی است:

  • پردازنده Ryzen 3 دارای 4 هسته 8 رشته ای است در حالی که پردازنده i3 دارای 4 رشته 4 رشته ای است.
  • پردازنده Ryzen 5 دارای 6 هسته و 12 رشته است در حالی که پردازنده i5 دارای 6 هسته و 6 رشته است.
  • پردازنده Ryzen 7 دارای 8 هسته و 16 رشته است در حالی که پردازنده i7 دارای 8 هسته و 8 رشته است.
  • در نهایت، پردازنده های 12 و 24 هسته ای Ryzen 9 و پردازنده های 8 و 16 هسته ای i9 در دسترس هستند.

نیازی به گفتن نیست که AMD در مقایسه با پردازنده‌های اینتل Core Ryzen قطعاً از نظر تعداد رشته‌ها و چندوظیفگی شماره یک است، اگرچه قصد تعمیر cpu کامپیوتر اینتل قصد دارد این شکاف را با پردازنده‌های نسل دهم Core پر کند که همگی دارای موضوعات فوق‌العاده خواهند بود. . اینتل و مشاور از نظر  عملکرد چگونه با هم مقایسه می شوند؟ در مقایسه با پردازنده‌های رایزن و هسته‌های اینتل، رایزن در تطبیق‌پذیری پیشتاز است، در حالی که پردازنده‌های مرکزی اینتل همچنان عملکرد تک هسته‌ای بهتری دارند.

کدام (اینتل یا مشاور) در انجام بازی های رایانه ای موثرتر است؟

خوب، واقعاً هیچ پاسخ مستقیمی وجود ندارد. در گذشته، بازی‌ها اغلب از چند هسته‌ای استفاده نمی‌کردند، زیرا پردازنده‌های چند هسته‌ای کمتر رایج بودند؛ اما همه چیز تغییر کرده است. ما اکنون در سال 2021 هستیم و پردازنده های هسته ای و رشته ای بسیار بالایی داریم – داستانی متفاوت. به عنوان مثال، بسیاری از توسعه دهندگان در حال حاضر بازی های خود را برای استفاده از این تعداد نخ های بالا بهینه می کنند، که اغلب منجر به عملکرد قابل توجهی بهتر می شود. در برخی بازی ها این اتفاق می افتد. با این حال، مزایای عملکرد دقیق به ناچار بسته به مدل و بازی متفاوت خواهد بود، بنابراین تعمیر cpu کامپیوتر آن غیرممکن است. اینتل و مشاور از نظر سازگاری چگونه با هم مقایسه می شوند؟

هنگام مقایسه پردازنده های Ryzen با هسته های اینتل، دو عامل کلیدی وجود دارد که باید در نظر گرفته شود، که هر دو به مادربردها مربوط می شوند: سوکت و چیپ ست.

سوکت ها برای تعمیر cpu کامپیوتر باید چه ویژگی هایی داشته باشند ؟

سوکت دقیقاً همان چیزی است که از نامش پیداست: سوکتی که خود CPU در آن قرار می گیرد و با مادربرد ارتباط برقرار می کند؛ اگر CPU بتواند در سوکت جا شود، با چیپ ست سازگار خواهد بود، اگرچه چیپست های ارزان تر فاقد عملکردهای خاص هستند.

نتیجه گیری بر مطلبی که در این مقاله مطالعه کردید!

با توجه به آنچه در مورد مقایسه CPU های رایزن و تعمیر cpu کامپیوتر با هسته های اینتل گفته شد، در اینجا پاسخی است که منتظر آن بودید. از آنچه من می توانم بگویم، AMD Ryzen در حال حاضر گزینه بهتری برای بازی است، اما باید دید که آیا به زودی تغییر خواهد کرد یا خیر. در شکل 3: بهترین مرکز تعمیر لپ تاپ را میتوانید مشاهده نمایید.

روش های انجام تعمیر cpu |  اصفهان تی وی رایانه esfahantvrayaneh
روش های انجام تعمیر cpu | اصفهان تی وی رایانه esfahantvrayaneh

شکل 3: بهترین مرکز تعمیر لپ تاپ

سوالات متداولی که احتمال دارد برای شما پیش بیاید !

تخصصی ترین مرکز تعمیر کامیپوتر در اصفهان کدام است؟

اصفهان تی وی رایانه مرکز تخصصی برای تعمیر لپ تاپ و سیستم های کامپیوتری و تعمیر cpu کامپیوتر می باشد.

برای ارتباط با ما از چه روش هایی می توان اقدام کرد ؟

جهت اطلاع از خدمات ما می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید و یا از طریق فرم قرار داده شده در سایت مشکل خود را مطرح کنید

چرا باید برای تعمیر لوازم الکترونیکی خود اصفهان تی وی رایانه را انتخاب کنید؟

اصفهان تی وی رایانه با داشتن نیروهای متخصص و مجرب و همچنین تضمین حسن انجام کار و ارائه بهترین قیمت ها توانسته است که به یکی از بهترین مراکز برای تعمیر انواع لپ تاپ و سیستم های کامیپوتری تبدیل شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با اصفهان تی وی رایانه