تعمیر ram کامپیوتر و @5 روش برای تعمیر آن چیست ؟

تعمیر ram کامپیوتر یکی از مهمترین اصول آموزش تعمیر و نگهداری کامپیوتر مربوط به تشخیص و عیب یابی حافظه یا رم می باشد که خرابی یک سیستم کامپیوتری اعم از سخت افزاری یا نرم افزاری بسیار متنوع است و هر کدام به نوعی به جای بالا آمدن اتفاق می افتد. پس از روشن شدن سیستم، بوق های سریع یا ممتد، صفحه آبی و… همگی نشانه وجود مشکل سخت افزاری یا نرم افزاری در سیستم هستند. تشخیص خطاهای حافظه یا RAM آسان نیست زیرا خرابی RAM صدا تولید نمی کند.

نحوه قرار گرفتن رم در حافظه سیستم کامپیوتری

با حافظه و نحوه قرار دادن آن در اسلات آشنا شوید: RAM یک حافظه سیستم کامپیوتری است که به شکاف خود در شاسی متصل می شود. رنگ سوکت ها بر اساس مادربرد متفاوت است. دو قفل در اطراف سوکت برای ایمن کردن رم وجود دارد. اگر فقط یک اسلات روی کارت حافظه وجود داشته باشد از نوع DDR است و در غیر این صورت می توان آن را در رم یا بانک SD قدیمی قرار داد. اگر مادربرد از دو سوکت رنگی استفاده می کند، از فناوری دو کاناله استفاده می کند.

فهرست مطالب

تشخیص و تست سلامت یا خرابی جهت تعمیر ram لپ تاپ

علائم و نشانه های خرابی رم کامپیوتر و لپ تاپ

برای تعمیر ram لپ تاپ باید چه مواردی را در نظر بگیریم!

رم را بردارید و خوب آن را بررسی کنید !

برای عیب یابی رم کامپیوتر هنگام رایت چه اقداماتی باید انجام داد؟

خطای غیر قابل کنترل در چه زمانی ممکن است رخ دهد؟

تشخیص خرابی حافظه با نرم افزار چگونه قابل تشخیص است؟

تعمیر ram لپ تاپ در مراکز تخصصی تعمیر لپ تاپ در اصفهان

چگونگی انجام نحوه تست شارژر لپ تاپ ها !

فهرست تصاویر

شکل 1: تعمیرات رم لپ تاپ

شکل 2: تعمیر هارد لپ تاپ

شکل 3: تعمیر کامیپوتر

عنوان تعمیر ram کامپیوتر
دپارتمان اوج شید
نویسنده رعنا میرفندرسکی
تعداد کلمات 1612
زمان مطالعه 16 دقیقه

تشخیص و تست سلامت یا خرابی جهت تعمیر ram کامپیوتر و لپ تاپ

حافظه رم یکی از مهم ترین اجزای کامپیوتر و لپ تاپ است و اغلب مشکلات مختلفی را ارائه می دهد که تشخیص و عیب یابی آنها و همچنین تعمیر ram کامپیوتر دشوار است. همچنین برخی از کامپیوترها دارای مقادیر زیادی رم هستند که تشخیص خرابی رم را دشوارتر می کند.

علائم و نشانه های خرابی رم کامپیوتر و لپ تاپ

ممکن است هنگامی که روی یک برنامه خاص کار می کنید، ویندوز ناگهان یخ بزند. باز کردن مرورگری مانند اینترنت اکسپلورر ممکن است تا 4 دقیقه طول بکشد. این نشانه معیوب رم است؛ با این حال، برخی از کاربران معتقدند که ممکن است یک ویروس مخرب به سیستم آنها حمله کرده باشد!

برای تعمیر ram کامپیوتر باید چه مواردی را در نظر بگیریم!

این صفحه سیستم را خراب می کند. با این حال، گاهی اوقات این خطا ممکن است به دلیل نصب کننده یا نرم افزار ظاهر شود. اما زمانی که رم از کار بیفتد، این صفحه را بدون نصب برنامه جدید یا ایجاد هیچ تغییری مشاهده خواهید کرد. هنگام استفاده از برنامه های خاص در ویندوز ممکن است سیستم به ترتیب ریستارت شود. البته راه اندازی مجدد ویندوز دلایل مختلفی می تواند داشته باشد اما زمانی که رم کامپیوتر و لپ تاپ خراب باشد

بدون ایجاد تغییر در کامپیوتر ریستارت می شود. خراب بودن فایل ها بدون ذخیره آن ها از دیگر نشانه های رم معیوب است. برای همین لازم است که برای تعمیر کامپیوتر در اصفهان به مراکز معتبر مراجعه نمایید. به عنوان مثال، اگر فایل ها همانطور که شما در ویندوز سفارش داده اید ذخیره نمی شوند و سلامت هارد دیسک خود را بررسی کرده اید، می توانید تشخیص دهید که رم یا حافظه خراب است.ممکن است هنگام استفاده از کامپیوتر یا لپ تاپ خود رنگ های غیرعادی ببینید. این رنگ ها به دلیل رم ضعیف و انتقال ناموفق اطلاعات بر روی صفحه نمایش ظاهر می شوند. شنیدن صدای بوق ممتد یکی از نشانه هایی برای تعمیر ram کامپیوتر است. بسته به نوع سخت افزاری که استفاده می کنید، رم با این صدا به شما گزارش می شود. در شکل 1: تعمیرات رم لپ تاپ را مشاهده می کنید.

تعمیرات رم لپ تاپ اصفهان تی وی رایانه esfahantvrayaneh
تعمیرات رم لپ تاپ اصفهان تی وی رایانه esfahantvrayaneh

شکل 1: تعمیرات رم لپ تاپ

رم را بردارید و خوب آن را بررسی کنید !

ایده آل این است که رام را به صورت فیزیکی بردارید و بررسی کنید. در این روش ابتدا رم را برداشته و کامپیوتر یا لپ تاپ را ریستارت می کنید و اگر مشکل برطرف نشد، رم را تعویض کرده و دیگری را برای تست مجدد بردارید. اگر فقط یک رم روی رایانه خود دارید، باید رم دیگری بخرید یا از رم رایانه دیگری استفاده کنید. اگر از رم سیستم دیگری استفاده می کنید، مطمئن شوید که رم کامپیوتر یا لپ تاپ با سیستم شما سازگار است.

برای عیب یابی رم کامپیوتر هنگام رایت چه اقداماتی باید انجام داد؟

اگر کارت حافظه بسوزد و هیچ واحد حافظه ای متصل به مادربرد در دسترس نباشد، یک بیپ دائمی شنیده می شود، اما از آنجایی که این روزها اکثر مادربردها از فناوری دو کاناله یا حداقل دو واحد حافظه موازی استفاده می کنند، این اتفاق بسیار نادر است. همه سلول های حافظه معیوب هستند و همزمان در دسترس نیستند، بنابراین بعید است که این اتفاق بیفتد. برای تعمیر ram کامپیوتر باید به مراکز تخصصی تعمیر لپ تاپ مراجعه نمایید.

خطای غیر قابل کنترل در چه زمانی ممکن است رخ دهد؟

بسیاری از سیستم‌های رایانه‌ای که امروزه استفاده می‌شوند از حداقل دو سلول رم موازی استفاده می‌کنند، و بعید است که هر دو با هم خراب شوند، بنابراین نباید انتظار شنیدن صدای بوق در یکی از سلول‌ها را داشته باشیم. اگر حافظه از کار بیفتد، رایانه به کار خود ادامه می‌دهد. اگر مشکلی وجود نداشته باشد.

اما در حین کار خطاهای غیرقابل کنترلی وجود خواهد داشت که مهمترین جلوه آن صفحه آبی مرگ است. هنگامی که سیستم شما با صفحه آبی نمایش متن خراب می شود، اولین گزینه ای که باید در نظر بگیرید این است که RAM ایمن است، اما صفحه های آبی تصادفی دلیل خوبی برای در نظر گرفتن آسیب حافظه در برخی موارد نیستند. تشخیص خرابی کارت حافظه ممکن است دشوار باشد، زیرا تا زمانی که واحد مشکل حافظه به برنامه ای اختصاص داده نشود، مشکلات رخ نمی دهد، بنابراین اگر سیستم در یک دوره زمانی با مشکل مواجه شد، حتماً خرابی RAM را در نظر بگیرید.

تشخیص خرابی حافظه با نرم افزار چگونه قابل تشخیص است؟

یکی از نرم افزارهای تشخیص و تشخیص خرابی رم Memtest86+ نام دارد. حافظه را بررسی کنید تا ببینید رم سالم است یا خیر.

توجه داشته باشید که همه باگ های گزارش شده مربوط به خرابی رم  و تعمیر ram کامپیوتر مربوط به کار نکردن واحد حافظه نیست، بلکه برخی از آنها به دلیل ناسازگاری کارت حافظه با مادربرد است و در نهایت لازم است مجدداً برای تشخیص و عیب یابی مشکل به شما یادآوری کنیم. رم. مجموعه یا مطالعه سرفصل های آموزش تعمیرات کامپیوتری مرتبط، می توانید تجربه و تخصص لازم را در این زمینه کسب کنید. در شکل 2: تعمیر هارد لپ تاپ را می بینید.

تعمیر هارد لپ تاپ اصفهان تی وی رایانه esfahantvrayaneh
تعمیر هارد لپ تاپ اصفهان تی وی رایانه esfahantvrayaneh

شکل 2: تعمیر هارد لپ تاپ

تعمیر ram کامپیوتر در مراکز تخصصی تعمیر لپ تاپ در اصفهان

کاربر گرامی یکی از مشکلاتی که شما را آزار می دهد خرابی شارژر لپ تاپ است. خرابی شارژر لپ‌تاپ ممکن است ساده به نظر برسد، اما می‌تواند منجر به مشکلات جدی‌تر لپ‌تاپ شما شود، و احتمالاً حتی بخش‌های مهم برد لپ‌تاپ شما را بسوزاند. چون فقط لپ‌تاپ از شارژر تغذیه می‌شود و روشن می‌شود (باتری‌ها در اینجا گنجانده نشده‌اند) اگر باتری تمام شود، دستگاه شما دیگر روشن نمی‌شود، فکر می‌کنید دستگاهتان مشکل دارد، بدون اینکه بدانید دستگاهتان را تعمیر کنید.

سلامت شارژر، این عمل شما را تحت تاثیر قرار می دهد. بعد از اینکه با مشکل خاموش شدن دستگاه مواجه شدید. بنابراین برای تعمیر کامپیوتر در اصفهان ابتدا به سراغ شارژر دستگاه رفته و از سالم بودن آن مطمئن شوید، سپس سیستم خود را با شارژر دیگری تست کنید. زیرا ممکن است از طریق تست عادی، مشکلات دستگاه شما کشف و مشکل شما حل شود. اگر نمی دانید چگونه سلامت شارژر لپ تاپ خود را تست کنید، در زیر نحوه تست شارژر لپ تاپ خود را توضیح می دهیم.

چگونگی انجام نحوه تست شارژر لپ تاپ ها !

تست شارژر لپ تاپ برای تعمیر ram کامپیوتر کار ساده ای است که طبق این قسمت می توانید به راحتی آن را انجام دهید.

برای این کار به یک اهم متر نیاز داریم. آن را روی ولتاژ تنظیم کنید و پایه های مثبت و منفی را به اهم متر و سپس به شارژر لپ تاپ وصل کنید. شارژر را به منبع برق وصل کنید.

در این قسمت باید پایه منفی معمولا مشکی را به خروجی منفی شارژر و پایه مثبت معمولا قرمز را به خروجی مثبت شارژر وصل کنیم. در شکل 3: تعمیر کامیپوتر را می بینید.

تعمیر ram کامپیوتر اصفهان تی وی رایانه esfahantvrayaneh
تعمیر ram کامپیوتر اصفهان تی وی رایانه esfahantvrayaneh

شکل 3: تعمیر کامیپوتر

  • اکثر سوکت های شارژر لپ تاپ دارای دو قسمت هستند
  • مغزی (داخل سوکت شارژ)
  • لایه راه دور سوکت شارژ که در اطراف مغز قرار دارد

هسته پایه شارژ همان خروجی مثبت است و لایه هسته هسته خروجی منفی شارژر است. با اتصال پروپ مثبت به خروجی مثبت و پروپ منفی به خروجی منفی، معمولاً باید 19 ولت یا بالاتر را روی اهم متر نشان دهد.

اگر این عدد نمایش داده شد شارژر درست است و مشکل از دستگاه است. توجه داشته باشید که پایه های مثبت و منفی باید همزمان وصل شوند و حتما وصل شوند. توجه: سری شارژر شما ممکن است هسته نداشته باشد، در زمان تعمیر ram کامپیوتر فقط قسمت 2 باشد، در این صورت باید پست مثبت را به همان قسمت 2 وصل کنید و اتصال را وصل کنید.  توجه: همیشه اطلاعات روی آداپتور را بخوانید و آن را با نتایج به دست آمده مقایسه کنید تا در مواقع کم نیاز به تعمیر کامپیوتر در اصفهان داشته باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با اصفهان تی وی رایانه