تعمیر کامپیوتر در اصفهان | تعمیر لپ تاپ در اصفهان

۲ کمپانی بزرگ تولید کارت گرافیک#تعمیر کامپیوتر در اصفهان

تعمیر کامپیوتر در اصفهان| تعمیر لپ تاپ در اصفهان| اصفهان تی وی رایانه| esfahantvrayaneh

عناون معرفی و مقایسه انواع کارت گرافیک و ویژگی های آنها
نویسنده سید احسان رفیعی
دپارتمان اوج شید
تعداد کلمات 1188 کلمه
زمان مطالعه 11 دقیقه

فهرست مطالب :

معرفی و مقایسه انواع کارت گرافیک و ویژگی های آنها

اولین گام در خرید کارت گرافیک: تعیین هدف!

برندهای تولید کننده کارت گرافیک

انواع کارت گرافیک Nvidia

کارت های سری ۳۰، سری کارت های پرچم دار و رده بالا

کارت های سری ۲۰ هم رده بالا هم رده میانی رو به بالا

کارت سری ۱۰ رده میانی و رو به پایین

کارت های گرافیک AMD

کارت های سری ۶۰۰۰ پرچم دار و رده بالا

کارت های سری ۵۰۰۰ رده بالا و میانی

چگونه کارت های گرافیک را مقایسه کنیم؟

کارت گرافیک بازی

 

فهرست تصاویر:

شکل 1:تعمیر کامپیوتر در اصفهان

شکل 2:تعمیر لپ تاپ در اصفهان

 

معرفی و مقایسه انواع کارت گرافیک و ویژگی آنها (تعمیر کامپیوتر در اصفهان)

کارت تصویر یا همان گرافیک کارت از اساسی ترین عضوه یک رایانه میباشد . و بدون آن عملا هیچ فایل تصویری که نیاز به پردازش گرافیکی داشته باشد .قابل اجرا نخواهد بود .( اصفهان تی وی رایانه بزرگترین مرجع تعمیرات در اصفهان )

این قطعه فقط در رایانه ها استفاده نمیشود . تلفن های هوشمند , و حتی تلویزیون ها هم از این کارت استفاده میکند . قصد داریم در این مقاله به معرفی انواع کارت های تصویری بپردازیم . و در نهایت شما میتوانید. با اطلاعات بیشتر و چشم باز به خرید یک گرافیک کارته مناسب با نیاز های خود بپردازید . (تعمیر لپ تاپ در اصفهان)

اولین گام در خرید کارت گرافیک: تعیین هدف است !

در صورتی که قصد شما از خریداری یک گرافیک کارت . استفاده های معمولی وساده مانند کار با برنامه های آفیس یا فیلم دیدن یا از این قبیل کار ها است. گرافیک کارته قوی لازم شما نخواهد شد . اما در صورتی که بخواهید بازی های سنگین یا تولید محتوای تصویری انجام دهید . مانند کار با فوتوشاپ یا تدوین به کارت تصویری قدرتمندی نیاز خواهید داشت . (تعمیر کامپیوتر در اصفهان)

در انجامه گیم سیستم به پردازش بالایی جهت نمایش داده ها با کیفیت بالا نیاز دارد . و این باره سنگینی بر دوش سیستم است. (تعمیر کامپیوتر در اصفهان)که با یک اتخاب درست میتواند  آسان گردد . امروزه با گذشت زمان کیفیت و جزئیات بازی های رایانه ای روز به روز . در حال افزایش است . پس خرید یک کارت تصویری ضعیف یا نامناسب اشتباهی بسیار بزرگ است . چه از نظر مالی وچه از نظر سلامتی سیستمه شما ! (تعمیر لپ تاپ در اصفهان)

برندهای تولید کننده کارت گرافیک (تعمیر کامپیوتر در اصفهان)

در حال حاضر بورس کارت های تصویر در دسته دو برند بزرگ انویدیا و ای ام دی است . در گذشته شرکت رادئون به صورت مستقل به تولید میپرداخت . اما توسط شرکت ای ام دی خریداری شد .(تعمیر لپ تاپ در اصفهان) و اکنون تحت عنوان (رادئون ای ام دی) در حال فعالیت است .(اصفهان تی وی رایانه بزرگترین مرجع در اصفهان) در شکل۱:تعمیر کامپیوتر در اصفهان مشاهده نمایید.

تعمیر کامپیوتر در اصفهان
تعمیر کامپیوتر در اصفهان|اصفهان تی وی رایانه|esfahantvrayaneh

شکل 1:تعمیر کامپیوتر در اصفهان

قضیه بسیار مهم که باید به ان توجه به سزایی داشته باشید . این است که ختیه یک لپ تاپ گیمینگ اشتباهه بزرگی است . زیرا هم از نظر قدرت بسیار پایین تر هستند . و هم از نظر مالی به شدت گران تر ! لپ تاپ ها به دلیل جسه بسیار کوچکی که دارند . تحمل پردازش های گرافیکی سنگین را ندارند . و همین سببه آسیب در سخت افزار و نرم افزاره لپ تاپ میشود . حتی با وجوده سخت افزار های قوی و پسونده گیمینگ ! (تعمیر کامپیوتر در اصفهان)

انواع کارت گرافیک Nvidia (تعمیر لپ تاپ در اصفهان)

شرکت انویدیا نسل های بسیار پیشرفته ای از گرافیک کارت را روانه بازار کرده با عنوان سری 10 و 20 و 30 . البته این شرکت برای هر گرافیک کارت یک مدل قوی تر تحت عنوان تایتان نیز تولید میکند. که به شدت قوی تر میباشد .

کارت های سری ۳۰، سری کارت های پرچم دار و رده بالا

کارت تصویر جدید انویدیا تحت عنوان RTX 3090 TI که قوی ترین گرافیک کارته موجود در بازار است . با حافظه 384 بیت و ارزشه 1500 دلاری!!! تمامه گرافیک کارت ها با پسوند آر تی ایکس از پرچمداران این کمپانیحسوب میشوند . (تعمیر لپ تاپ در اصفهان )

کارت های سری ۲۰ هم رده بالا هم رده میانی رو به بالا

گرافیک کارت مدل 2080  و 2070 با پسونده تایتان از کارت تصویر های میانی حساب میشوند . با  حافظه 352 بیت با ارزشه 1350  دلار . (تعمیر کامپیوتر در اصفهان)

کارت سری ۱۰ رده میانی و رو به پایین

کارت های تصویره 1080 تایتان قدرتمند ترین مدل سری ۱۱ با  حافظه 352 بیت با ارزشه 1072 دلار . که از تکنولوژی رهگیری پرتو استفاده نمیکند . (تعمیر لپ تاپ در اصفهان)

کارت های گرافیک AMDرقیب دیرینه انویدیا در عرصه تولید کارت گرافیک

مبارزه بین دو برند انویدیا و ای ام دی بسیار تنگاتنگ و قدیمی است .(تعمیر کامپیوتر در اصفهان) ولی در حال حاضر انویدیا با باز نگه داشتن دسته طرفداران با مدل های بیشتر . وتکنولوژی پیشرفته تر در مقام اول قرار دارد . البته این فاصله با برگه برنده آر تی ایکس بسیار بالا تر بود. اما ای ام دی با تکنولوژی مشابه با نامه XT توانست از رقابت عقب نماند . (تعمیر لپ تاپ در اصفهان)

کارت های سری ۶۰۰۰ پرچم دار و رده بالا

گرافیک کارت RX6900 با تکنولوژی XT قوی ترین و جدید ترین گرافیک کارته این شرکت است . با حافظه 256 بیتی و ارزش 1000 دلاری . (اصفهان تی وی رایانه بزرگترین مرجع تعمیرات در اصفهان)

گرافیک کارته VII از خانواده سری 6000 نیست اما در همان سطح است .(تعمیر لپ تاپ در اصفهان) بدون ساپورت کردن تکنولوژی RTX  با قیمت 841 دلار . (تعمیر کامپیوتر در اصفهان)

کارت های سری ۵۰۰۰ رده بالا و رده میانی

در این خانواده تنها گرافیک کارته XT5700 است که بالا رده محسوب می شود . و بقیه جزوه رده های میانی هستند .

چگونه کارت های گرافیک را مقایسه کنیم و بهترین راه چیست؟

بهترین روش استفاده از سایت های بنچمارک . برای مقایسه ی نرخ فریم ریت و عملکرد هر گرافیک کارت گرافیک در بازی های مختلف است .(تعمیر لپ تاپ در اصفهان)

موضوعه دیگر تنظیماته درون بازی که به نحوی است . که کاربران بتوانند بسته به حد توان گرافیک کارته خود .(تعمیر کامپیوتر در اصفهان) آن را در چهار سطحه ( پایین , متوسط , بالا و اولترا ) تنظیم کند . در شکل۲:تعمیر لپ تاپ در اصفهان مشاهده نمایید .

تعمیر لپ تاپ در اصفهان
تعمیر لپ تاپ در اصفهان|اصفهان تی وی رایانه|esfahantvrayaneh

شکل 2:تعمیر لپ تاپ در اصفهان

کارت گرافیک مخصوص بازی (بازی های سنگین و روزه دنیا)

در نهایت پیشنهاد ما به شما خرید گرافیک کارتی است . که حداقل بتواند تا ۵ سال آینده جواب گوی نیاز های شما باشد . با توجه به وضعیت اقتصادی کشور . و قیمت های سرسام آوره این قطعه . نیازی به خریده گرافیک کارتی که از تکنولوژی ری تریسینگ پشتیبانی کند ندارید. زیرا این تکنولوژی نیاز به بالا بودن دیگر اجزای سیستم شما دارند . که خود هزینه ی  بالای دیگری دارد .(تعمیر لپ تاپ در اصفهان) (تعمیر کامپیوتر در اصفهان) (اصفهان تی وی رایانه بزرگترین مرجع تعمیرات در اصفهان)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با اصفهان تی وی رایانه