اصفهان تی وی رایانه

4نکته درباره مادربرد#تعمیر کامپیوتر در اصفهان

تعمیر کامپیوتر در اصفهان | تعمیر لپ تاپ در اصفهان | اصفهان تی وی رایانه  | esfahantvrayaneh

عنوان معرفی انواع مادربرد و انواع آن
نویسنده سید احسان رفیعی
دپارتمان اوج شید
تعداد کلمات 895 کلمه
زمان مطالعه 8 دقیقه

 

فهرست مطالب :

معرفی مادربرد و اجزای آن

تاریخچه مادربرد:

پورت پانل مادربرد

چند نکته مهم:

فهرست تصاویر :

شکل 1:تعمیر کامپیوتر در اصفهان

شکل 2:تعمیر لپ تاپ در اصفهان

 

معرفی مادربرد و اجزای آن

(تعمیر کامپیوتر در اصفهان( صفحه اصلی مادربرد یا مادربرد یا مدیره اصلی در بخش های مختلف کامپیوتر، مانند واحد پردازنده مرکزی، حافظه دسترسی تصادفی (RAM)، و … بسیار کاربردی و مهمترین قطعات دیجیتال است به عنوان BIOS. در رایانه های اپل، صفحه ی منطقی نامیده می شود. )اصفهان تی وی رایانه(

مادربرد بخش اصلی یک کامپیوتر است و کار آن کنترل پردازنده مرکزی است . و با سایر قطعات ارتباط برقرار می کند. پردازنده خود به طور مستقیم به ابزارهای خارجی مرتبط نیست . و به عنوان نام آن پیشنهاد می شود . تنها یک پردازنده. انجمن پردازنده با ابزار خارجی (به استثنای برخی موارد) توسط BIOS انجام می شود . (تعمیر کامپیوتر در اصفهان(و در واقع یک مدار متوسط ​​بین پردازنده و ورودی / خروجی وجود دارد.

)تعمیر لپ تاپ در اصفهان( انتخاب برد اصلی از انتخاب های جدی در هنگام تهیه یا ارتقاء یک رایانه است. انتخاب فوق، علاوه بر تاثیر مستقیم بر عملکرد فعلی سیستم، انعطاف پذیری سیستم را در زمان ارتقاء نشان می دهد. توانایی های کنونی کامپیوتر و ارتقاء آن در آینده به نوع مادربرد بستگی دارد. امروزه در مادربردها، پورت های پیشرفته مانند Fireeware IEEE 1394 یا USB 2.0، و حتی کارت ها (تراشه) صداهای شش کاناله و کنترل های RAID وجود دارد که می تواند به سیستم ارتقا یابد و بدون نیاز به نصب سایر امکانات جانبی، استفاده شود.  (تعمیر کامپیوتر در اصفهان(

تاریخچه مادربرد:

 

مادربرد یکی از اجزای اصلی رایانه های شخصی است. در سال 1982، به طور همزمان با اولین رایانه شخصی مورد استفاده قرار گرفت. اولین هیئت مدیره اصلی از لحاظ اندازه نسبتا بزرگ و بر روی میکروپروسسور 8080 نصب شد. این هیئت مدیره برنده شامل سوکت برای حافظه پردازنده و مجموعه ای از اسلات هایی است . که کارت ها به هیئت مدیره اصلی متصل شدند.

اگر در نظر گرفته شده برای استفاده از فلاپی درایو یا یک پورت موازی استفاده شود . باید یک هیئت جداگانه باشد و آن را از طریق یکی از اسلات های موجود متصل کنید. وضعیت فوق اولین هیئت مدیره اصلی مورد استفاده در رایانه های شخصی بود. (تعمیر کامپیوتر در اصفهان(

شرکت های IP Bay هیئت مدیره اصلی یک مدار چاپی چند لایه است. در شکل1:تعمیر کامپیوتر در اصفهان مشاهده نمایید .

تعمیر کامپیوتر در اصفهان
تعمیر کامپیوتر در اصفهان | اصفهان تی وی رایانه | esfahantvrayaneh

                                                                                                                    شکل 1:تعمیر کامپیوتر در اصفهان

مسیرهای مس که به نام ردیابی هستند، توانایی انتقال سیگنال و ولتاژ روی صفحه اصلی را فراهم می کنند. تکنولوژی چند لایه مورد استفاده قرار گرفته است، . به طوری که برخی از لایه های هیئت مدیره می توانند  . داده ها را برای BIOS، پردازنده و حافظه حمل کنند . در حالی که دیگر لایه های ولتاژ و زمین را بدون نگرانی مدار کوتاه حرکت می دهند.

اندازه داده های داده ها (داده اتوبوس) دارای یک گذرگاه اطلاعات جدید و چهار بیتی است. پاساژ بالا نشان می دهد بزرگراه به طوری که داده ها همراه با پردازنده منتقل می شود . یا پردازنده عملیات خود را از طریق آنها ارسال می کند. (تعمیر لپ تاپ در اصفهان(

پورت پانل مادربرد

 

این بخش تنها جایی است که می تواند به آن دسترسی داشته باشد. هنگامی که مادربرد درون رایانه قرار می گیرد، تنها این پورت ها از اتهام خارج می شوند . و می توانند یک نماد خارجی از سطح قدرتمند مادربرد باشند. چیزهایی که باید در پشت پانل وجود داشته باشد، پورت USB 3.0، پورت LAN و پورت های صوتی و خروجی های تصویری (از جمله VGA و DVI و HDMI و DisplayPort) هستند. سازندگان مادربرد گاهی اوقات به این کارها دست می یابند . و در این بخش به برخی از دکمه ها خدمت می کنند تا امکانات مادربرد را افزایش دهند . به عنوان مثال، دکمه بازنشانی BIOS و ورودی به اورکلاک از مواردی هستند . که اختیار خودسرانه و سازنده در این بخش هستند. در برخی از مادربردهای جدید و اکثر مادربردهای قدیمی برخی . از پورت های P / S2 برای اتصال ماوس و صفحه کلید وجود دارد. این محل اتصال تقریبا از میان رفته است،  با این حال . بیشتر تولید کنندگان مادربرد هنوز بر استفاده از آن اصرار دارند. در شکل2: تعمیر لپ تاپ در اصفهان مشاهده نمایید . (تعمیر کامپیوتر در اصفهان)

تعمیر لپ تاپ در اصفهان
تعمیر لپ تاپ در اصفهان | اصفهان تی وی رایانه | esfahantvrayaneh

شکل 2:تعمیر لپ تاپ در اصفهان

چند نکته مهم:

 

)تعمیر لپ تاپ در اصفهان( – هنگامی که رایانه  به برق متصل است، آن را باز نکنید.

– اگر باز کردن قطعات، آنها را بر روی یک سطح چوبی قرار دهید . قرار دادن این قطعات بر روی فرش یا فلز می تواند به آن آسیب برساند.

– اگر قصد دارید اولین بار را باز کنید . و با قطعات داخل آن آشنا شوید، از یک فرد با تجربه کمک خواهید کرد.

– اگر قصد دارید قطعات سخت افزاری را درون پرونده ببینید . سعی کنید قطعات را از لبه های خود دریافت کنید . این قطعات بسیار حساس هستند و برق استاتیک می تواند به آنها آسیب برساند.

– به هیچ وجه سعی کنید قطعات را با فشار از محل خود حذف کنید. )تعمیر کامپیوتر در اصفهان(  (اصفهان تی وی رایانه)

 

سوال شماره 1 : آیا تماس دست با برد میتواند باعث سوختن آن شود ؟

جواب سوال 1 : بله زیرا دست ممکن است دارای الکتریسیته ساکن باشد .

سوال شماره 2 : آیا خرید برد جدید برای قطعات امروزی لازم است ؟

جوال سوال 2 : بله چون در صورت عدم تهیه مادربرد جدید سیستم دچار گلوگاه میشود .

سوال شماره 3 : گلوگاه چیست ؟

جواب سوال 3 : یعنی کاهش قدرت و عدم توانایی استفاده از تمام قدرت قطعات

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با اصفهان تی وی رایانه