مرکز تعمیرات رایانه ای لپ تاپ، 10 نکته ضروری برای % تعمیر و نگهداری لپ تاپ!

مرکز تعمیرات رایانه ای لپ تاپ، 10 نکته ضروری برای % تعمیر و نگهداری لپ تاپ!

مرکز تعمیرات رایانه ای لپ تاپ، همه خواهان رایانه ای هستند. که «فقط کار کند»، اما سرعت و عملکرد را فقط می توان از طریق تعمیر و نگهداری منظم رایانه تضمین کرد. وقتی کامپیوتر شما کند می شود، آخرین کاری که می خواهید انجام دهید این است. که آن را دور بیندازید زیرا ممکن است فقط به کمی مراقبت نیاز داشته باشد. بنابراین به جای عجله به فروشگاه، برخی از وظایف اصلی تعمیر و نگهداری رایانه را یاد بگیرید. و کیف پول شما بعداً از شما تشکر خواهد کرد!

بنابراین یک رایانه شخصی به چه تعمیراتی نیاز دارد.؟ کارشناسان تعمیر کامپیوتر ما در Mobile PC Medics لیستی از 10 بهترین نکته ما را برای مراقبت از رایانه شما گردآوری کرده اند. وقتی وارد این روال شوید، بیشتر احساس می‌کنید که یک کامپیوتر حرفه‌ای هستید و با ماشین‌های کوچک پرسرعت پاداش می‌گیرید!

همچنین بخوانید: چرا نگهداری کامپیوتر برای کسب و کار شما مهم است؟

فهرست مطالب

10 نکته ضروری برای تعمیر و نگهداری کامپیوتر

 1. مبارزه با گرد و غبار
 2. لپ تاپ خود را از برق بکشید
 3. از گرمای بیش از حد خودداری کنید
 4. اسکن ویروس را انجام دهید
 5. از شر آشغال خلاص شوید
 6. از فضای ذخیره سازی ابری استفاده کنید
 7. نرم افزار خود را به روز کنید
 8. از Task Manager ویندوز استفاده کنید
 9. از اطلاعات خود نسخه پشتیبان تهیه کنید
 10. کامپیوتر خود را ریست کنید

10 نکته ضروری برای تعمیر و نگهداری کامپیوتر

 1. مبارزه با گرد و غبار

گرد و غبار و زباله ها می توانند کامپیوتر شما را کند کنند و باعث خرابی سخت افزار شوند. اگر یک رایانه رومیزی مونتاژ شده دارید، باید آن را باز کنید. ما در تعمیر لپ تاپ در اصفهان به شما کمک می کنیم.

فهرست مطالب

و قسمت هایی را که در آن گرد و غبار جمع شده تمیز کنید:

دسکتاپ ها مشکل مشابهی ندارند،

اگر قبلاً این کار را نکرده اید، مهاجرت به فضای ذخیره سازی ابری را در نظر بگیرید.

ما نمی توانیم به اندازه کافی بر اهمیت پشتیبان گیری منظم از داده ها تأکید کنیم.

فهرست تصاویر

در این عکس مرکز تعمیرات را مشاهده می کنید.

در این عکس تعمیرات تخصصی لپ تاپ را مشاهده می کنید.

در این عکس تعویض قطعات لپ تاپ را مشاهده می کنید.

 

عنوان مرکز تعمیرات رایانه ای لپ تاپ
دپارتمان اوج شید
نویسنده کیان کیانی
تعداد کلمات 1305 کلمه
مدت زمان مطالعه 13 دقیقه

 

 مرکز تعمیرات رایانه ای لپ تاپ | قسمت هایی را که در آن گرد و غبار جمع شده تمیز کنید:

به قسمت خنک کننده فن نگاه کنید، سوکت های رم، پردازنده و مادربرد را بررسی کنید. بعید است که استفاده از کیت تمیز کردن کامپیوتر (کانیستر هوای فشرده) به این قطعات آسیب برساند. (اگر کاربر لپ تاپ هستید، نباید قاب را باز کنید، بلکه از هوای فشرده یا جاروبرقی ملایم برای تمیز کردن کیبورد استفاده کنید.)

نکات اساسی تعمیر و نگهداری کامپیوتر

 1. لپ تاپ خود را از برق بکشید

اکثر کاربران لپ‌تاپ متوجه نیستند که شارژ بیش از حد می‌تواند به عمر باتری کوتاه‌تر منجر شود. اگر می خواهید لپ تاپ خود را برای مدت طولانی قابل حمل نگه دارید. آن را تا 100% شارژ کنید، آن را از برق بکشید و در برابر وسوسه شارژ شدن مقاومت کنید. یک قانون خوب دیگر این است که باتری را بین 40 تا 80 درصد نگه دارید. خوشبختانه، برای خدماتی مانند Mobile PC Medics، تعویض باتری ها کار پیچیده ای نیست. با این حال، اگر می‌خواهید باتری دستگاه تلفن همراهتان بیشتر دوام بیاورد. سعی کنید اجازه ندهید تخلیه کامل عمر آن را کاهش دهد. جهت تعمیر لپ تاپ در اصفهان به ما مراجعه کنید. در ادامه عکس مرکز تعمیرات رایانه ای لپ تاپ 1 را مشاهده کنید.

 1. از گرمای بیش از حد خودداری کنید

وظایف سنگین عملکرد گرمای زیادی را در رایانه های رومیزی و لپ تاپ ایجاد می کند. مشکل این است که لپ تاپ خود را روی میزی قرار می دهید که گرما نمی تواند در آن گردش کند.

مرکز تعمیرات رایانه ای لپ تاپ، 10 نکته ضروری برای % تعمیر و نگهداری لپ تاپ!
مرکز تعمیرات رایانه ای لپ تاپ، 10 نکته ضروری برای % تعمیر و نگهداری لپ تاپ!

مرکز تعمیرات رایانه ای لپ تاپ 1: در این عکس مرکز تعمیرات را مشاهده می کنید.

مرکز تعمیرات رایانه ای لپ تاپ | دسکتاپ ها مشکل مشابهی ندارند،

اما در مورد آن ها، قسمت خنک کننده فن باید تمیز نگه داشته شود تا از گرم شدن بیش از حد CPU یا GPU جلوگیری شود. همچنین می توانید با بستن فرآیندهای غیر ضروری و برگه های مرورگر و اجرای تنها کارهایی که برای کار خود نیاز دارید. به رایانه خود کمک کنید.

از گرم شدن بیش از حد کامپیوتر خود جلوگیری کنید.

 1. اسکن ویروس را انجام دهید.

از نظر نرم افزار، اسکن های معمولی ویروس مهمترین کاری است که می توانید برای ایمن نگه داشتن رایانه خود انجام دهید. از آنتی ویروس پیش‌فرض ویندوز و برنامه‌های شخص ثالث قابل اعتماد مانند Norton، Kaspersky و Avast استفاده کنید. این مجموعه‌ها از دستگاه شما در برابر اکثر ویروس‌ها و بدافزارها محافظت می‌کنند. و حتی می‌توانند در انجام سایر کارهای تعمیر و نگهداری رایانه شخصی، مانند حذف فایل‌های ناخواسته، به شما کمک کنند. اگر مطمئن نیستید که کدام نرم‌افزار را انتخاب کنید، Mobile PC Medics می‌تواند به شما توصیه کند که چه نرم‌افزاری متناسب با نیاز شماست.

اسکن ویروس

 1. از شر آشغال خلاص شوید

به هم ریختگی عامل شماره یک کاهش عملکرد رایانه شخصی است. به همین دلیل باید فایل های ناخواسته را بررسی کنید. نرم افزارهایی مانند CCleaner می توانند به راحتی فایل های موقت و سایر موارد متفرقه را حذف کنند. همچنین ما در زمینه تعمیر پاور کامپیوتر اصفهان هم مقاله ای برای شما تهیه کرده ایم که می توانید مطالعه کنید. عکس مرکز تعمیرات رایانه ای لپ تاپ 2 را ببینید.

مرکز تعمیرات رایانه ای لپ تاپ 2: در این عکس تعمیرات تخصصی لپ تاپ را مشاهده می کنید.

مرکز تعمیرات رایانه ای لپ تاپ، 10 نکته ضروری برای % تعمیر و نگهداری لپ تاپ!
مرکز تعمیرات رایانه ای لپ تاپ، 10 نکته ضروری برای % تعمیر و نگهداری لپ تاپ!
 1. از فضای ذخیره سازی ابری استفاده کنید

اگر قبلاً این کار را نکرده اید، مهاجرت به فضای ذخیره سازی ابری را در نظر بگیرید.

خدمات رایگان یا گزینه های پولی برای استفاده از برخی گیگابایت اضافی وجود دارد. می‌توانید مانند یک درایو خارجی از ابر برای پشتیبان‌گیری از اطلاعات خود استفاده کنید. یکی از مزایای بزرگ ذخیره سازی ابری دسترسی به فایل های شما از هر دستگاهی با اتصال اینترنتی فعال است.

 1. نرم افزار خود را به روز کنید

به روز نگه داشتن سیستم عامل و سایر برنامه ها ساده ترین کاری است که می توانید برای رایانه شخصی خود انجام دهید. آخرین نسخه نرم افزار تضمین می کند که سیستم شما در برابر تهدیدات دیجیتال مانند حملات بدافزار محافظت می شود. همچنین، نرم‌افزار به‌راحتی و بدون اشکال اجرا می‌شود، تجربه کلی بهتری از رایانه را در اختیار شما قرار می‌دهد. همین امر در مورد درایورهای دستگاه نیز صدق می کند. اگرچه ویندوز باید در مورد به روز رسانی های ضروری که باید اجرا کنید به شما هشدار ارسال کند. برای درک بهتر عکس مرکز تعمیرات رایانه ای لپ تاپ 3 را مشاهده کنید.

نرم افزار خود را به روز کنید

 1. از Task Manager ویندوز استفاده کنید

یکی از نکات مورد علاقه ما برای نگهداری کامپیوتر استفاده از Task Manager ویندوز است. هنگامی که شروع به استفاده از این ابزار کردید، تشخیص فعالیت های غیرعادی در رایانه خود آسان تر خواهید بود. ما در تعمیر لپ تاپ در اصفهان از قطعات اورجینال استفاده می کنیم.

فورا سرعت کامپیوتر خود را افزایش دهید.

مرکز تعمیرات رایانه ای لپ تاپ، 10 نکته ضروری برای % تعمیر و نگهداری لپ تاپ!
مرکز تعمیرات رایانه ای لپ تاپ، 10 نکته ضروری برای % تعمیر و نگهداری لپ تاپ!

مرکز تعمیرات رایانه ای لپ تاپ 3: در این عکس تعویض قطعات لپ تاپ را مشاهده می کنید.

 1. از اطلاعات خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.

مرکز تعمیرات رایانه ای لپ تاپ | نمی توانیم به اندازه کافی بر اهمیت پشتیبان گیری منظم از داده ها تأکید کنیم.

به هر حال، همیشه می توانید یک ماشین را جایگزین کنید، اما بازیابی اطلاعات خود بدون پشتیبان آسان نیست. به همین دلیل بهتر است عادت به تهیه نسخه پشتیبان هفتگی یا استفاده از ابزاری را داشته باشید. که به طور خودکار کار را برای شما انجام دهد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با اصفهان تی وی رایانه