اصفهان تی وی رایانه

2 نوع هارد و راهنمای خرید#تعمیر کامپیوتر در اصفهان

تعمیر کامپیوتر در اصفهان | تعمیر لپ تاپ در اصفهان | اصفهان تی وی رایانه | ehsfahntvrayaneh

عنوان راهنمای خرید هارد
نویسنده سید احسان رفیعی
دپارتمان اوج شید
تعداد کلمات 911 کلمه
زمان مطالعه 9 دقیقه

 

فهرست مطالب :

راهنمای خرید هارد HDD بخریم یا SSD؟ کامیون جا داره کند یا فراری

شما به چه هاردی نیاز دارید؟ هارد اکسترنال یا هارد اینترنال

چگونه یک هارد مناسب انتخاب کنیم از لحاظ ظرفیت؟

چه سرعتی از هارد مناسب است؟ تاثیرآن در عملکرد

چه هزینه‌ای را برای هارد مناسب پرداخت کنیم؟ بودجه ی لازم

آیا برای ایکس باکس و پلی استیشن باید هارد خریداری کنید؟

فهرست تصاویر :

شکل 1:تعمیر کامپیوتر در اصفهان

شکل 2:تعمیر لپ تاپ در اصفهان

 

راهنمای خرید هارد و انواع آن

(تعمیر کامپیوتر در اصفهان(بیشتر مردم هارد را از یک قطعه رایانه ای مهمتر میدانند . قضیه ی راهنمای تهیه کردنه یک هارد مناسب و این که کدام مناسب است . و کدام میتوانند برای ما مفید باشند و از هدر رفتنه پوله ما جلوگیری کنند . مشکل اکثره افراد است . اصفهان تی وی رایانه

هارد اسناد کاری … آهنگ … ویدیو… و دیگر داده هارا درون خود جای میدهند . میتوان به آنها لقبه اتاقه بایگانی دیجیتالی را داد . انتخاب یک هارد بسیار سخت و گیج کننده است . و بخاطر اینکه اکثرا همه ی ما برای اطلاعات خود ارزش قائلیم .  (تعمیر کامپیوتر در اصفهان(این ایده که قبل از اقدام برای خرید هارد چند مقاله ی راهنما در این مسیر . مطالعه کنیم چندان بد نیست .

راهنمای خرید هارد HDD بخریم یا SSD؟ کامیون جا داره کند یا فراری

در قضیه راهنمایی تهیه کردنه هارد . قضیه مهم که با آن روبرو هستید . این است که فضای بیشتر با سرعت کمتر را انتخاب کنیم . ؟ یا فضای کمتر و سرعته بیشتر و یا در صورت داشتن بودجه کافی هر دو با هم . ؟ زیرا نسل جدید هارد ها  با نامه اس اس دی با توجه به سرعت پردازش بالا … (تعمیر کامپیوتر در اصفهان( قیمته بسیار بالا تری هم دارند . به شکلی که قیمت یک هارده اس اس دی با یک چهارم فضای اچ دی دی برابری میکند .

در شکل 1:تعمیر کامپیوتر در اصفهان مشاهده نمایید .

تعمیر کامپیوتر در اصفهان
تعمیر کامپیوتر در اصفهان | اصفهان تی وی رایانه | esfahantvrayaneh

شکل 1:تعمیر کامپیوتر در اصفهان

اما این را هم در نظر بگیرید که در صورت پرداخت این هزینه ی بالا سرعت بوت شدن سیستم شما چندین برابر میشود . (تعمیر لپ تاپ در اصفهان)

شما به چه هاردی نیاز دارید؟ هارد اکسترنال یا هارد اینترنال

کدام را میخواهید ؟ . در زمان خرید یک هارد اینترنال یا اکسترنال چه چیز هایی دارای اهمیته ویژه ای است .؟ (تعمیر کامپیوتر در اصفهان (بالاخره یک روز هارد خراب میشود و باید به فکر تعویض آن بیوفتید . و یا در صورت پر شدن حافظه آن باید به فکر یک هارد کمکی بیوفتید .

هارد اکسترنال در قضیه حمل بسیار راحت است . و میتوان آن را با یک کابل یو اس بی در بین چندین سیستم به اشتراک بگذارید . که سرعت انتقاله اطلاعات با یو اس بی 2  60 میگ در ثانیه … با یو اس بی 3 625 مگ در ثانیه …و نهایتا با یو اس بی 3.1  1250 مگ در ثاینه میباشد .

چگونه یک هارد مناسب انتخاب کنیم از لحاظ ظرفیت؟

کدام ظرفیت مورد نیاز من است ؟ .  بعد از تصمیم گیری راجب نوع هارد . باید به فکر میزان حجم آن بیوفتیم . هارد های قابل حمل معمولا دارای فضای کمتر میباشند .  و از یک ترا تا شش ترا در دسترس میباشند . (تعمیر لپ تاپ در اصفهان)

ولی اگر به دنبال گرفتن بکاب از تمام سیستم خود هستید . باید به فکر هارد با ظرفیت بالاتر باشید . که این نوع هارد ها که ایترنال نام دارند . از یک تا شانزده را ظرفیت در خود دارند . اصفهان تی وی رایانه

اطلاعات بیشتر میخواهید ؟  با ما همراه باشید …. (تعمیر کامپیوتر در اصفهان)

چه سرعتی از هارد مناسب است؟ تاثیرآن در عملکرد

سرعت چرخش هارد در دقیقه یا همان RPM تعیین کننده ی سرعت پردازش است . هر چه سرعت چرخش بالاتر باشد شاهد عملکرد بهتر خواهیم بود . (تعمیر لپ تاپ در اصفهان)

زمانی که هارد باید داده ایی را از یک قسمت درون خود به یک قسمت دیگر بفرستد . به سرعت این عملکرد )کش( یا )بافر( میگویند . هر چه حافظه کش بیشنر باشه اطلاعت سریع تر جا به جا میشود . زیرا با سرعت بالا میتوان به قابلیت انتقال چند فایل به صورت همزان دست پیدا کرد . این میزان حافظه از 8 تا 256 مگ است . در شکل 2:تعمیر لپ تاپ در اصفهان مشاهده نمایید .

تعمیر لپ تاپ در اصفهان
تعمیر لپ تاپ در اصفهان | اصفهان تی وی رایانه | esfahantvrayaneh

شکل 2:تعمیر لپ تاپ در اصفهان

چه هزینهای را برای هارد مناسب پرداخت کنیم؟ بودجه ی لازم

هر چه قدر پول بدهی همان قدر آش میخوری .. این قضیه در تهیه هارد نیز صدق میکند . این فکر که نوع محل ذخیره و مدل هارد به اندازه ی بقیه قطعات مهم نیست . یک حرف اشتباه است . پس با اعتماد به برخی فروشگاه های آنلاین که با هزینه کم این قطعه را برای فروش میگذراند . درون چاه نیوفتید . (تعمیر لپ تاپ در اصفهان)

آیا برای ایکس باکس و پلی استیشن باید هارد خریداری کنید؟

(تعمیر کامپیوتر در اصفهان)با این که هارد های اچ اچ دی دارای طرفداران خود هستند . اما معقوله ی خرید هارد برای گیمینگ یک بحث کاملا جداس . از این رو در این قضیه هارد های اس اس دی . با سرعت بارگذاری بالاتر تجربه ی فوق العاده ای را به شما میدهند . اصفهان تی وی رایانه

سوال شماره 1 : آیا خریده هارد HDD برای کنسول بازی درست است ؟

جواب سوال 1 : خیر ; زیرا هدف از خرید هارد برای کنسول جدا از فضا افزایش سرعت میباشد .

سوال شماره 2 : آیا قیمت هارد های SSD از HDD بیشتر است ؟

جوال سوال 2 : بله ; زیرا هارد های SSD نسل جدیده این عرصه میباشند .

سوال شماره 3 : آیا حساس بودن و آسیب پذیر بودن هارد های اکسترنال حقیقت دارد ؟

جواب سوال 3 : بله این حساسیت میتواند ریسک جابه جایی اطلاعات مهم با این هارد را افزایش دهد .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با اصفهان تی وی رایانه