۳ روش مخصوص و ویژه #تعمیر کامپیوتر در اصفهان

۳ روش مخصوص و ویژه #تعمیر کامپیوتر در اصفهان

تعمیر کامپیوتر در اصفهان | تعمیر لپ تاپ در اصفهان| اصفهان تی وی رایانه|  esfahantvrayaneh

عنوان تعمیر و عیب یابی کامپیوتر و لپ تاپ
نویسنده سید احسان رفیعی
دپارتمان اوج شید
تعداد کلمات  1123کلمه
زمان مطالعه  11دقیقه

فهرست مطالب:

روش هایی برای تعمیر کامپیوتر در خانه بدون نیاز به ابزار و مهارت

دلیل روشن نشدن سیستم با وجود اتصالات برقی و سالم بودن کابل

حل مشکل رایانه زمانی که سیستم روشن میشود بالا اجرا نمیشود

کامپیوتر با بوق مکرر وآهسته بالا می آید (تعمیر لپ تاپ در اصفهان)

رایانه با ( Beeping ) پشت سر هم بالا می آید

دلیل خاموش شدن رایانه بدون پیام و ناگهانی (تعمیر لپ تاپ در اصفهان)

صفحه آبی مرگDeath of Blue Screen)) چیست و دلایل آن؟

عوض کردن قطعات کامپیوتری و جایگزین کردن آن به جای تعمیر

عوض کردن مادربرد و CPU سیستم ونحوه اسمبل کردن آن

عوض کردن  منبع تغذیه PSU به هنگام خرابی و اهمیت آن

عوض کردن وجایگزینی Hard disk به جای تعمیر آن

فهرست تصاویر:

شکل 1:تعمیر کامپیوتر در اصفهان

شکل 2:تعمیر لپ تاپ در اصفهان

 روش هایی برای تعمیر کامپیوتر در خانه بدون نیاز به ابزار و مهارت

مهمترین چیزی که کاربران رایانه رو اذیت میکند این اتاقات ناگهانی زیادی است که برای رایانه آنها میافتد. با سایت esfahantvrayaneh (اصفهان تی وی رایانه برترین وبسایت تعمیر کامپیوتر در اصفهان همراه باشید .

دلیل روشن نشدن سیستم با وجود اتصالات برقی و سالم بودن کابل

در مواقعی که بعد از زدن دکمه پاور اتفاقی نمی افتد و کامپیوتر Power on نمیشود. قبل از هر اقدامی اتصال برقی را چک کنید.

بررسي كنيد آيا کابل پاور وصل است؟ آيا سر دوم کابل پاور وصل شده است؟ کلیدی كه در پشت کیستان وجود دارد چك كنيد. از اتصال درست PCU به مادربرد اطمينان حاصل كنيد. سیم برق فلاپي را بررسی كنيد . ممکن است هيچ يك از اين كارها نتيجه ندهد. . در قدم بعدی هر چيزي را كه به مادربرد متصل است.(تعمیر لپ تاپ در اصفهان) به غير از كابل برق، سيم دكمه power، كارت تصویر، حافظه رم وسیپی یو را جدا كنيد. اگر باز هم کامپیوتر بالا نمي آيد چند قطعه ازPC شما عیب دارد. در اين مورد به احتمالا Mother board يا  PSU Caseشما اشكال دارد.

حل مشکل رایانه زمانی که سیستم روشن میشود بالا اجرا نمیشود

چنانچه بعد از روشن کردن سیستم کامپیوتری چراغ مربوط به دکمه پاورد روشن می‌شود. ولی سیستم یا همان ویندوز بالا نمی‌آید .

کامپیوتر با صدای بوق مکرر وآهسته بالا می آید (تعمیر کامپیوتر در اصفهان)

احتمال اینکه بعد از نصب قطعات سیستم زمانی که رایانه را برای اولین بار روش میشود .(تعمیر کامپیوتر در اصفهان) بعد از زدن دکمه Power و متصل شدن جریان برقی سیستم روشن میشود و به صورت مکرر بوق میزند . چک کنید آيا حافظه رم بی عیب نصب شده است اگر لازم است آن را از جا بیرون بکشید . و دوباره وصل کنید . در  شکل 1:تعمیر کامپیوتر در اصفهان مشاهده نمایید.

تعمیر کامپیوتر در اصفهان
تعمیر کامپیوتر در اصفهان|اصفهان تی وی رایانه|esfahantvrayaneh

شکل 1:تعمیر کامپیوتر در اصفهان

رایانه با ( Beeping ) پشت سر هم بالا می آید

مواقعی که کامپیوتر روشن میشود اما در حالت (Beeping) است و ویندوز بالا نمی آید . در اولین قدم کات گرافیک را بررسی میکنیم .ممکن است دلیل این اتفاق کارت گرافیک باشد . (تعمیر لپ تاپ در اصفهان) (“اصفهان تی وی رایانه esfahantvrayaneh ” وبسایت تخصصی تعمیر کامپیوتر ) شما باید چک کنید که تصویر درست به خوبی روی اسلات  AGP قرار گرفته باشد. اگر میزان اندکی از كارت تصویر خارج از اسلات AGP باشد ویندوز بالا نمیاد . یه سری مشکل دیگه هم هست که این بوق ها به ما اعلام میکنند. اما دو مورد بالا معمول ترين موارد هستند.

دلیل خاموش شدن رایانه بدون پیام خطا و ناگهانی

اگر سیستم کامپیوتر بالا می آید ولی بعد از زمانه کمی آف میشود . دلیل آن احتمالا گزم شدن بیش از حد پردازنده میباشد . (تعمیر کامپیوتر در اصفهان) رایج ترین دلیل آف شدن یهویی سیستم داغ شدن زیاد سی پی یو است . تمامی سیستم های کامپیوتری به شکلی ساخته شدن که با بالا رفتن دمای CPU، سیستم را خاموش کنند. تا به پردازنده وبقیه قطعات، آسیبی وارد نشود. دمای معمول CPU باید بین 55 تا 60 درجه سانتی گراد باشد .

صفحه آبی مرگDeath of Blue Screen)) چیست و دلایل آن؟

((Death of Blue Screen  که در آن کد مرتبط به مشکل نشان داده میشود . اغلب در لپ تاپ ها رخ میدهد . ارورهایی كه در زمان كپي كردن فايل هاي نصب رخ میدهند . (تعمیر لپ تاپ در اصفهان) مخصوصا در ويندوز دو هزار و اکس پی، به احتمالا نشانه وجود عیب در حافظه رم تونه. برای حل مشکل صفحه آبی در ویندوز یا همان صفحه مرگ راه های متعددی وجود دارد. اولین و مهمترین کار این است که هنگام پیش آمدن این مشکل به چیزی دست نزنید. با توجه بهناگهانی بودن این مشکل یا تغییراتی که قبل از نمایش این صفحه انجام داده شده. می توانید یکی از این راه ها را انتخاب و پیگیری های لازم را انجام دهید.

  عوض کردن قطعات کامپیوتری و جایگزین کردن آن به جای تعمیر (تعمیر کامپیوتر در اصفهان)

در قسمت مقاله های مرتبط به عیب یابی و حل مشکلات کامپیوتر روش هایی برای تعمیر مشکلات سخت افزاری رایانه

ارائه داده شد.

عوض کردن مادربرد و CPU سیستم ونحوه اسمبل کردن آن

از سخت ترین قطعات کامپیوتر برای تعویض میتوان به مادربرد اشاره کرد . اگر به دنبال یک پردازنده قوی هستید اول باید مطمئن شوید  مادربورد لازم برای ساپورت از آن را دارید . چون که تقریباً تمام قطعات PC به مادربورد وصله ، این قضیه ساده ای حساب نمیشه. در  شکل 2:تعمیر لپ تاپ در اصفهان مشاهده نمایید. (تعمیر لپ تاپ در اصفهان)

تعمیر لپ تاپ در اصفهان
تعمیر لپ تاپ در اصفهان|اصفهان تی وی رایانه| esfahantvrayaneh

شکل 2:تعمیر لپ تاپ در اصفهان

عوض کردن  منبع تغذیه PSU به هنگام خرابی و اهمیت آن

باید بدانید اگر دنبال فضای بیشتر , CPU سریع تر , کارت گرافیک قوی تر و ….. میگردید. انتخاب یک PCU جدید می‌تواند باعث شود گیج شوید. . از آنجا که  PCUمستقیم به همه قسمت های دیگر کامپیوتر وصل است، فرایند قدری وقت گیر است. چون لازم است میزان توان یا وات مورد نیاز همه اجزای سیستم را تعیین کنید. همچنین باید مدلی را انتخاب کنید که با رایانه شما بخورد باشد. و کابل‌ها یا ریل‌های خوبی برای دیگر قسمت های سیستم داشته باشد .سپس باید این PCUجدید را نصب کنید. . (تعمیر کامپیوتر در اصفهان)

عوض کردن وجایگزینی Hard disk به جای تعمیر آن

مشکل پاک شدن اطلاعات و انتقال اطلاعات یکی از بزرگترین دلایلی میباشد که کاربر تعمیر را به تعویض ترجیح میدهد. حواستان باشد نوع گرداننده سخت مناسب برای سیستم خود در اختیار دارید. (تعمیر لپ تاپ در اصفهان) (تعمیر کامپیوتر در اصفهان) در کل شما می خواهید برای هموار شدن فرایند درایو را با درایو هم شکل جایگزین کنید. وبسایت (اصفهان تی وی رایانه esfahantvrayaneh)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با اصفهان تی وی رایانه