تعمیر لپ تاپ در اصفهان | esfahantvrayaneh

01تعمیرات تخصصی و عمومی مادربرد را به متخصص بسپارید!

تعمیر مادربرد اصفهان با ادغام روزافزون مادربردهای رایانه، دشواری تعمیر مادربرد بیشتر و بیشتر می شود. که بیشتر به عوامل عیب یابی و نگهداری نیاز دارد که دانش بالا و لوازم مخصوص تست دیجیتال برای حل بهتر مشکل داشته باشند تعمیر لپ تاپ در اصفهان. “تعویض مادربرد در حالت آسیب دیدن مادربرد” روشی عمومی برای کاربران عادی رایانه برای حل خرابی مادربرد است. در واقع، بسیاری از ایرادات کوچکی وجود دارد که نه نیاز به تجهیزات تست خاص، نه تجربه تعمیر و نگهداری کامپیوتر حرفه ای و دانش پیشرفته تعمیر و نگهداری کامپیوتردارند. در زیر، برخی از نمونه‌های تعمیر و نگهداری مادربرد را که در کار تعمیر و نگهداری با آن مواجه شده‌اند. برای مرجع علاقه‌مندان به عیب یابی و نگهداری رایانه نشر دادیم.

عنوان مقاله تعمیرات تخصصی و عمومی مادربرد
نویسنده فاطمه سوسنی نژاد
دپارتمان اوج شید
تعداد کلمات 1774
زمان مطالعه 17 دقیقه
  1. از دست دادن پارامترهای CMOS در تعمیرات مادربرد 1
  2. رابط صفحه کلید روی مادربرد در رایانه قابل استفاده نیست 1
  3. آداپتور نمایشگر تعبیه شده بر روی مادربرد رایانه معیوب است 2
  4. پورت موازی چاپگر مادربرد رایانه آسیب دیده است 2
  5. نرم افزار و کنترلرهای هارد دیسک روی مادربرد آسیب دیده است 2
  6. حافظه Cache روی مادربرد رایانه آسیب دیده است 2
  7. اگر منبع تغذیه سوئیچینگ روی مادربرد آسیب دیده است 2

بهتر است به یک نمایندگی تعمیرات مادربرد مراجعه کنید   2

عیب یابی و تعمیر مادربردها به این دلایل بسیار حساس است     3

انواع خدمات تخصصی تعمیر مادربرد و تعویض چیپ مادربرد  3

جایگزینی قطعات SMD مادر برد رایانه باید توسط متخصص انجام شود  3

تعمیر سوکت سی پی یو مادربرد کاری که متخصص خود را دارد  3

تعمیر قطع کننده مدار مادربرد را باید به متخصص سپرد  3

تعمیر لپ تاپ در اصفهان 1

تعمیر لپ تاپ در اصفهان 2

تعمیر لپ تاپ در اصفهان 3

 

1. از دست دادن پارامترهای CMOS در تعمیرات مادربرد

بعد از راه‌اندازی، “CMOS Battery State Low” را می‌گوید، گاهی اوقات می‌توان آن را راه‌اندازی کرد. اما پس از مدتی استفاده از کار می‌افتد. این پدیده بیشتر به دلیل منبع تغذیه ناکافی CMOS ایجاد می‌شود. برای روش های مختلف منبع تغذیه CMOS، اقدامات مختلفی انجام می شود: 1. باتری جوش: از یک آهن لحیم کاری برای لحیم کاری مجدد باتری جدید استفاده کنید. 2. باتری دکمه ای: فقط باتری دکمه ای را با شماره مدل: 2032 تعویض کنید. 3. نوع تراشه: بهتر است این تراشه را با تراشه ای از همان نوع جایگزین کنید. اگر بعد از تعویض باتری همین پدیده رخ داد، مدت زیادی استفاده نمی شود، احتمالاً علت نشتی مادربرد است، می توانید بررسی کنید که آیا دیود یا خازن روی مادربرد آسیب دیده است یا خیر. از باتری خارجی توسط جامپر استفاده کنید.

2. رابط صفحه کلید روی مادربرد در رایانه قابل استفاده نیست

هنگامی که یک صفحه کلید خوب وصل می شود، پس از نمایش اعلان “خطای رابط صفحه کلید” در حین خودآزمایی روشن، سیستم از کار می افتد. تعمیر مادربرد اصفهان صفحه کلید را از برق بکشید و دوباره آن را وارد کنید. و سیستم می تواند به طور عادی راه اندازی شود. پس از استفاده از آن برای مدت زمان طولانی کیبورد جواب نمی دهد کیبورد باعث شل شدن رابط صفحه کلید مادربرد می شود که منجر به لحیم کاری می شود مادربرد را بردارید و دوباره با لحیم کاری برقی لحیم کنید. در تعمیر لپ تاپ در اصفهان 1 مشاهده کنید. همچنین ممکن است صفحه کلید به برق وصل یا قطع شده باشد و به مقاومت فیوز روی مادربرد آسیب برساند (چیز کوچکی که روی مادربرد Fn مشخص شده است)، آن را با یک مقاومت 1 اهم/0.5 وات جایگزین کنید.

تعمیر لپ تاپ در اصفهان
تعمیر لپ تاپ در اصفهان | esfahantvrayaneh

تعمیر لپ تاپ در اصفهان 1

3. آداپتور نمایشگر تعبیه شده بر روی مادربرد رایانه معیوب است

به طور کلی، وقتی کامپیوتر شروع به پخش چند بوق می کند، بیشتر حافظه مادربرد به درستی وصل نشده و شل شده است یا آداپتور نمایشگر معیوب است. یک میکرو کامپیوتر گریت وال وجود دارد که با روشن شدن 8 بار بوق می زند و مشخص می شود که آداپتور نمایشگر معیوب است. تعمیر مادربرد اصفهان کیس را باز کنید و متوجه شوید که آداپتور نمایشگر روی مادربرد یکپارچه شده است. و هیچ دفترچه راهنمای مادربرد وجود ندارد. در پاسخ به این وضعیت، علائم جامپر روی مادربرد را به دقت بررسی کنید، دستگاه نمایشگر یکپارچه روی مادربرد را محافظت کنید، و سپس یک کارت نمایش خوب را به شکاف توسعه وصل کنید تا عیب‌یابی کنید (ممکن است برخی از مادربردها از طریق تنظیمات CMOS فعال یا غیرفعال شوند. عملکرد).

4. پورت موازی چاپگر مادربرد رایانه آسیب دیده است

برای ماشین‌های با نام تجاری و اکثر کامپیوترهای بالای 486، پورت موازی چاپگر بیشتر روی مادربرد تعبیه شده است. هنگام استفاده از آن، جدا کردن و وصل کردن کابل سیگنال چاپگر به احتمال زیاد باعث آسیب به پورت موازی روی مادربرد می‌شود. در یک وضعیت مشابه، تابع پورت موازی روی مادربرد را از طریق جامپر مربوط به “منع یا اجازه عملکرد پورت موازی روی مادربرد” را تنظیم کنید. تعمیر مادربرد اصفهان مورد دیگر این است که از طریق تنظیمات CMOS محافظت کنید.تعمیر لپ تاپ در اصفهان 2 و سپس یک کارت چند منظوره را به شکاف توسعه ISA اضافه کنید.

تعمیر لپ تاپ در اصفهان
تعمیر لپ تاپ در اصفهان | esfahantvrayaneh

تعمیر لپ تاپ در اصفهان 2

5. نرم افزار و کنترلرهای هارد دیسک روی مادربرد آسیب دیده است

با شروع از 486، اکثر مادربردها تعمیر مادربرد اصفهان دارای کنترلرهای دیسک نرم و هارد هستند. اگر کنترلر فلاپی دیسک آسیب دیده است، می توانید از روش بالا برای افزودن یک کارت چند منظوره نیز پیروی کنید (تنظیمات جامپر یا CMOS روی مادربرد را مطابق با آن تغییر دهید)؛ اگر کنترل کننده هارد دیسک آسیب دیده است، با شرایط مختلف مقابله کنید: اگر هارد دیسک متصل کمتر از 528 مگابایت است، می توانید یک کارت چند منظوره اضافه کنید، در غیر این صورت، باید بایوس مادربرد را به روز کنید یا از نرم افزارهای مرتبط استفاده کنید.

6. حافظه Cache روی مادربرد تعمیر رایانه آسیب دیده است

حافظه نهان روی مادربرد آسیب دیده است، به این معنی که نرم افزار در حال اجرا فریز می شود یا نرم افزار اصلا نصب نمی شود. می توانید پس از تنظیم آیتم “External Cache” روی “Disable” در تنظیمات CMOS عیب یابی کنید.

7. اگر منبع تغذیه سوئیچینگ روی مادربرد آسیب دیده است

منبع تغذیه مادربرد بیشتر منبع تغذیه سوئیچینگ است تعمیر مادربرد اصفهان و تیوب برق مورد استفاده جزء جداست. و در صورت خرابی کافیست تیوب برق و خازن و … را تعویض کنید.

تعمیر مادربرد اصفهان یک نیاز اساسی در دنیای الکترونیک امروزی است. در دنیای پر از لپ‌تاپ، رایانه‌های شخصی و بسیاری از انواع دستگاه‌ها، مادربرد مانند یک سیستم عصبی است که بدون آن واقعاً نمی‌توان از آن استفاده کرد. مادربرد یکی از اجزای اساسی یک کامپیوتر است، سایر قطعات به نوعی به مادربرد متصل می شوند. مادربرد میزبان تمام اجزای مهم کامپیوتر است و بیشتر کانکتورها و سوکت ها در مادربرد تعبیه شده اند. بنابراین تعمیر لپ تاپ در اصفهان  کار ساده ای نیست و حساسیت های خاصی دارد.

بهتر است به یک نمایندگی تعمیرات مادربرد مراجعه کنید

مادربرد به عنوان قلب سیستم کامپیوتری دارای واحد پردازش مرکزی، حافظه، کارت گرافیک، کارت صدا و شبکه است، بنابراین بسیار مهم است. این بلوک تعمیر مادربرد اصفهان همچنین محل یک بلوک بسیار مهم به نام بایوس است. بنابراین، تأثیر منفی و تخریب خرابی مادربرد بر عملکرد سیستم آشکار است.

عیب یابی و تعمیر مادربردها به این دلایل بسیار حساس است

باید توسط نیروهای آموزش دیده و ماهر انجام شود. به لطف تجهیزات پیشرفته و روش های نوین تعمیر، می توانید با اطمینان کامل لپ تاپ، کامپیوتر یا آل این وان خود را در یک مرکز تخصصی مادربرد تعمیر کنید.

تعمیر مادربرد یک نیاز اساسی در دنیای الکترونیک امروزی تعمیر مادربرد اصفهان است. در دنیایی پر از لپ‌تاپ، رایانه‌های شخصی و چندین دستگاه، مادربرد مانند یک سیستم عصبی است که واقعاً بدون آن کار نمی‌کند. مادربرد یکی از اجزای اساسی یک کامپیوتر است، سایر قطعات به نوعی به مادربرد متصل می شوند. مادربرد تمام اجزای مهم کامپیوتر را حمل می کند و بیشتر کانکتورها و سوکت ها در مادربرد تعبیه شده اند. بنابراین تعمیر مادربرد آسان نیست و از حساسیت خاصی برخوردار است.

انواع خدمات تخصصی تعمیر مادربرد و تعویض چیپ مادربرد

قبلاً اشاره کردیم که یکی از دلایل خرابی مادربرد معیوب بودن این قسمت از تراشه است. معمولاً در این حالت، تنها با تعویض تراشه شمال یا جنوب، مادربرد رفع می شود و مشکل آن برطرف می شود. هنگام تعویض تراشه هنگام تعمیر مادربرد اصفهان ، ابتدا تراشه باید تا دمای خاصی گرم شود. پس از ذوب شدن پایه، تراشه باید با استفاده از انبردست مخصوص از مادربرد خارج شود.

سپس سطح تراشه تمیز می شود و پایه های قبلی اضافه می شود. در مرحله بعد، سطح تراشه با یک لایه نازک از شار پوشیده شده و در داخل یک فیکسچر مخصوص قرار می گیرد. پس از نصب شابلون روی تراشه. گلوله های لحیم مربوط به تراشه و شابلون را روی تمام قسمت های آن بریزیدتعمیر لپ تاپ در اصفهان 3. در نهایت سوراخ های خالی با برس مخصوص تمیز می شوند. معمولا بعد از این عمل، عملکرد مادربرد به حالت عادی برمی گردد.

تعمیر لپ تاپ در اصفهان | esfahantvrayaneh
تعمیر لپ تاپ در اصفهان | esfahantvrayaneh

تعمیر لپ تاپ در اصفهان 3

جایگزینی قطعات SMD مادر برد رایانه باید توسط متخصص انجام شود

smd یکی از مهم ترین قطعات یک مادربرد است مرکز تعمیرات رایانه ای لپ تاپ .  دارای مقاومت، خازن، سلف، دیود، ترانزیستور و .. خرابی هر یک از این قطعات می تواند منجر به اتصال و خرابی سیستم شود. ذکر این نکته ضروری است که در این صورت عیب یابی مادربرد و قطعات SMD آسان نیست و نیاز به تخصص و مهارت بالایی دارد. اگر قطعات smd عیب یابی و به درستی جایگزین شوند، بسیاری از مشکلات مادربرد و کامپیوتر قابل حل هستند. برای این کار بهتر است از یک تکنسین باتجربه تعمیر مادربرد کمک بگیرید.

تعمیر سوکت سی پی یو مادربرد کاری که متخصص خود را دارد

گاهی اوقات برای ایمن سازی مادربرد نیاز به تعمیر یا تعویض سوکت CPU است. این سوکت یکی از چندین پورت تعبیه شده در مادربرد است و ممکن است در اثر بی احتیاطی خم شده یا آسیب ببیند. اگر تعداد پین های آسیب دیده محدود باشد، سوکت CPU قابل تعمیر است. در غیر این صورت، تعمیر مادربرد اصفهان  سوکت باید به طور کامل با یک سوکت جدید جایگزین شود. کار و تمرکز تیم تعمیرات مادربرد تعمیر سوکت سی پی یو است. اما در صورت نیاز به تعویض، همکاران ما فقط از نمونه های اصلی استفاده می کنند.

تعمیر قطع کننده مدار مادربرد را باید به متخصص سپرد

یکی دیگر از مراحل تعمیر لپ تاپ در اصفهان  تعمیر کلید شکن است. آسیب به مدارها و پدهای مادربرد می تواند روند کار این قطعه را مختل کند و همچنین میتواند سیستم را با مشکل مواجه کند.

آیا تعمیر مادربرد یک کار تخصصی است؟ بله این کار بسیار حساس است و بهتر است به متخصص خود سپرده شود.

دلیل از کار افتادن CMOS چیست؟این پدیده بیشتر به دلیل منبع تغذیه ناکافی CMOS ایجاد می‌شود.

منبع تغذیه مادر برد چیست؟ منبع تغذیه مادربرد بیشتر منبع تغذیه سوئیچینگ است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با اصفهان تی وی رایانه