تعمیر کامپیوتر در اصفهان | تعمیر لپ تاپ اچ پی در اصفهان | اصفهان تی وی رایانه | esfahantvrayaneh

5 راهکار # عالی برای تعمیر کامپیوتر در اصفهان که باید بدانید!

تعمیر کامپیوتر در اصفهان | تعمیر لپ تاپ اچ پی در اصفهان | اصفهان تی وی رایانه | esfahantvrayaneh

عنوان عیب های متداول مادربرد
نویسنده علی زارعی
دپارتمان اوج شید
تعداد کلمات 1036
زمان مطالعه 10 دقیقه

فهرست مطالب

راهکار های اسان برای تعمیرات لپتاپ که بابد بدانید؟

بخش دوم از این مقاله آموزشی(نقشه خوانی و شماتیک):

  1. علت و رفع آمپر پایین یا ضعیف برق در مادربرد:

فهرست تصاویر

شکل 1: تعمیر کامپیوتر  اصفهان

شکل 2: تعمیر لپ تاپ اچ پی  اصفهان

راهکار های اسان برای تعمیرات لپتاپ که بابد بدانید؟

ابتدا برای شناخت شماتیک مادربرد باید نرم افزار فاکسیت فانتوم را بریزید.برای نرم افزار فاکسیت میتوانید به بازار تعمیر کامپیوتر در اصفهان مراجعه و یاآن را دانلود کنید.ابتدا باید فایل پی دی اف شماتیک برد را باز کنید. اولین صفحه در اکثر پلانها میبینید صفحه بلاک دیاگرام است.کار این صفحه نشان دادن نحوه برقراری واطمینان از متصل بودن قطعات اصلی سیستم باهمدیگر است.مثال اصفهان تی وی رایانه: سی پی یو-رم-بایوس-سی یو وی جی ای چیپ -north bridge-south bridge-clock generator-usb-sound-lan-vga port-HDMI-HDD-ODD ودیگر قطعات است.در این صفحه جزییات بیشتری وجود دارد .مانند: نام قطعات و نسل ساخت قطعات تعمیر لپ تاپ اج پی در اصفهان به فرض مثال: سی پی یو از نوع کور آیتیری یا کور آی سون است.

یا رم از نوع دیدی آر تیری یا دیدی آر فور میباشد. قطعه های درجه یک مادربرد، در صفحه بلاک دیاگرام به صورت کامل در پی دی اف قطعه های درجه یک توضیح داده شده است.قطعه های مهم و اساسی در پی دی اف به فونت سبز و قطعات دیگر با فونت قرمز مشخص شده.!قطعاتی که فونت سبز  در Esfahantvrayaneh نشان شدند. برای روشن شدن سیستم ضروری هستند.

آشنایی با برخی از مهم ترین قطعه های کامپیوتر؟

ولی قطعه های نشان شده در با قرمز در روشن نشدن تعمیر کامپیوتر در اصفهان مدار تاثیر زیادی ندارند.الان دیگه تعمیر لپ تاپ اج پی در اصفهان به بخش بلاک دیاگرام کاری نداریم. میخواهیم یک قطعه را در مدار پیدا کنیم بر فرض مثال:  برای پیداکردن  icشارژ یاتغذیه تعمیرکار ها وارد باید ،با اهم سنج محدوده مورد نظر را بررسی کنند تا بتوانند عیب را پیداکنند.

اگر برنامه فاکسید ریدر رو از اصفهان تی وی رایانه گرفته اید.بالای نرم افزار جایی برای سرچ دارد،که کافی هست، اسم قطعه مورد نظرتون را که روی برد وجود داره وارد کنید. و بعد اینتر بزنید نرم افزار براتون پیدا میکنه

برای تهیه نقشه ها میتوانید آنرا به صورت سی دی از بازار تعمیر کامپیوتر در اصفهان خریداری ویا اینترنتی دانلود بفرمائید.

بخش دوم از این مقاله آموزشی(نقشه خوانی و شماتیک):

در این بخش ،از سبک های دیگری برای کار با نقشه را برایتان توضیح داده میشود. در شکل 1:تعمیر کامپیوتر در اصفهان مشاهده نمایید.

برای کار کردن با نقشه بهتر است، یک کپی از نقشه ها بگیریم و در برنامه فاکسید ریدر اجرا کنید. برای چی کپی بگیریم به طور مثال درحال کارکردن روی مدار چیپ مرکزی کار میکنید. که درتعمیر لپ تاپ اج پی در اصفهان در صفحه های 35 و 14 و 11 است،اگه بخواهیم از این صفحه به اون صفحه برویم زمان را از دست می دهیم .اما زمانی که همه را به شکل کپی در کنار هم داریم میتونیم راحت تر بررسی کنیم.نقشه های تعمیر لپ تاپ اج پی در اصفهان می توانید نهیه کنید.

تعمیر کامپیوتر در اصفهان |اصفهان تی وی رایانه | esfahantvrayaneh
تعمیر کامپیوتر در اصفهان |اصفهان تی وی رایانه | esfahantvrayaneh

شکل 1: تعمیر کامپیوتر در اصفهان

آشنایی با یک سری علائم روی شماتیک در این بخش:

معمولا جلوی بعضی از قطعات مثل خازن یا مقاومت یا آیسی ها عبارت P اضافه شده است، این به این معنی است که آن قطعه جزو مدار پاور یا تغذیه مدار هست

برای تهیه قطعه میتوانید به بازار تعمیر کامپیوتر در اصفهان مراحعه و از طریق فروشگاه های آنلاین آنرا خریداری کنید.

مثال در تعمیر لپ تاپ اج پی در اصفهان

خازن مدار پاور=PC301

مقاومت مدار پاور=PR301

آیسی ماسفت مدار پاور=PQ301

بارزترین عیوب مادربرد لپ تاپ و نحوه برطرف کردن

1.      علت و رفع آمپر پایین یا ضعیف برق در مادربرد:

متخصصان Esfahantvrayaneh می گویند:مادربرد ها دارای دو اتصال برق هستند. یک کانکتور اولیه 20 به 24 پین هست و یک کانکتور ثانویه چهار یا هشت پایه هست ، که درون سوکت پردازنده پنهان شده است. اصفهان تی وی رایانه بعضا در حین تعمیر تعمییر کاران اتصال ثانویه را فراموش می کنند چک کنند. اگر به قدرت آمپر برق خود شک دارید ،سوکت خارج کرده، و با تینر یا الکل جای آن را تمیز کنید با  تعمیر لپ تاپ اج پی در اصفهان هرگز دیگر این مشکل پیش نمی آید.در شکل 2:تعمیر لپ تاپ اچ پی در اصفهان مشاهده نمائید

  1. قطعات به درستی جای گذاری نشده اند

از استحکام قطعات درتعمیر لپ تاپ اج پی در اصفهان در  جای خود اطمینان حاصل فرمائید. درصورتی که قطعات به درستی جای گذاری نشده باشند ، می توانند باعث درست عمل نکردن مادربرد شوند. در بعضی موارد ، کامپیوتر شما حتی ممکن است تعمیر کامپیوتر در اصفهان به شکل نیمه روشن دربیاید، ولی در صفحه بایوس یا چک این میماند که در آن اتصال و در جای گذاری نشدن می تواند باشد.معمولا در تعمیر لپ تاپ اج پی در اصفهان می بینید.

"<yoastmark

شکل 2: تعمیر لپ تاپ اچ پی در اصفهان

جایگذاری نامناسب gpu و ram احتمال خیلی زیاد از نظر Esfahantvrayaneh  مهمترین مشکلات شما هستند. کارت گرافیک را بررسی کنید و مطمئن شوید، که به طور مساوی در عرض اسلات پی سی ای اکسپرس قرار گرفته است. سپس ، فقط برای اطمینان از استحکام آن مطمئن شوید.این کار معمولا در تعمیر لپ تاپ اج پی در اصفهان جواب می دهد.

اطمینان از درست متصل بودن رم چگونه باید باشد؟

اسلاتهای رم دارای دو قسمت پلاستیکی است، که باید در کناره های هر میله حافظه قرار بگیرد. این قسمت های پلاسنیکی باید به شکل ایستاده در نود درجه از سطح مادربرد قرار بگیرند .و به طور ایمن در اطراف زبانه های موجود در هر طرف حافظه رم جای گذاری شوند. اگر یک یا هر دو قسمت کمی خمیده باشند ،رم به درستی نصب نشده است.اکثر این مشکل ها در بازار تعمیر کامپیوتر در اصفهان حل میشود.

اتصال صحیح پردازنده خیلی مشکل است. پایه ها و شکاف پردازنده و مادربرد باید به درستی ردیف شوند. پس از جای گذاری پردازنده باید پس از تشخیص سوکت مادربرد روی سطح سوکت صاف قراربگیرد. هیت سینک پردازنده نیز باید استحکام در اتصال داشته باشد.هیت سینک ها در تعمیر لپ تاپ اج پی در اصفهان متفاوت هستند.اگر از این کار مطمئن نیستید و یاتجربه کافی ندارید به تعمییر کاران مجرب در بازار تعمیر کامپیوتر در اصفهان مراجعه کنید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با اصفهان تی وی رایانه