اصفهان تی وی رایانه

5 نسل از حافظه های RAM #تعمیر کامپیوتر در اصفهان

تعمیر کامپیوتر در اصفهان | تعمیر لپ تاپ در اصفهان | اصفهان تی وی رایانه | esfahantvrayaneh

عنوان معرفی انواع رم
نویسنده سید احسان رفیعی
دپارتمان اوج شید
تعداد کلمات 992 کلمه
زمان مطالعه 9 دقیقه

 

فهرست مطالب :

معرفی انواع رم

معرفی انواع مدل‌های رم کامپیوتر

معرفی برخی از برترین برندهای سازنده رم و هارد کامپیوتر

 

فهرست تصاویر :

شکل 1:تعمیر کامپیوتر در اصفهان

شکل 2:تعمیر لپ تاپ در اصفهان

 

معرفی انواع رم

بخش درونی حافظه هر رایانه . که باید قسمتی از داده ها را در خود نگه دارد دارای اهمیته به سزایی میباشد . به همین خاطر متخصصان بسیار در حوزه حافظه ها در تلاش اند . (تعمیر لپ تاپ در اصفهان) و با ایجاد تغییرات بنیادی در شیوه ساخت و مدیریت آن‌ها باعث شده‌اند . سرعت رم به چیزی که اکنون مشاهده میکنید برسد . (تعمیر کامپیوتر در اصفهان) معروف‌ترین برندهای سازنده و شیوه‌های تشخیص میزان حافظه مورد نیاز را به صورت کامل شرح دهیم. پس تا اخر با ما باشید. (اصفهان تی وی رایانه بزرگترین مرجع تعمیر در اصفهان)

معرفی انواع مدل‌های رم کامپیوتر

رم رایانه یا همان ماین مموری میباشد . که وظیفه اجرای برنامه ها و لودینگ آن ها را بر عهده دارد . در واقع بعد از پردازش شدن اطلاعات به وسیله سی پی یو نوبته رم است . که باید این داده ها را در خود حفظ کند .(تعمیر لپ تاپ در اصفهان) و زمانش که برسد رم نرم افزار را برای اجرا برای سی پی یو ارسال میکند . در شکل1:تعمیر کامپیوتر در اصفهان مشاهده نمایید . (تعمیر کامپیوتر در اصفهان)

تعمیر کامپیوتر در اصفهان
تعمیر کامپیوتر در اصفهان | اصفهان تی وی رایانه | esfahantvrayaneh

شکل 1:تعمیر کامپیوتر در اصفهان

DDR1

عنوانه DDR مخفف عبارتDouble Data Rate  میباشد . که به حافظه امکان انتقال اطلاعات در هر دو لبه بالارونده و پایین‌رونده پالس ساعت را می‌دهد. این ویژگی باعث دوبل شدن نرخ ارسال اطلاعات شده . و سرعت حافظه را به سرعت CPU نزدیک‌تر می‌کرد. بنابراین وقت کمتری از CPU تلف می‌شد . DDR1  نسل اول از این نوع حافظه‌هاست که در سال ۲۰۰۰ رونمایی شد. این نسل از حافظه رم رایانه باعث پایین آمدنه . (تعمیر لپ تاپ در اصفهان) نرخ کلاک و مصرف برق و بالا رفتن سرعت حافظه نیز شد . (تعمیر کامپیوتر در اصفهان)

DDR2

با ارتقائهCPU و دیگر قسمت ‌های مرتبط با حافظه .  DDR1 دیگر نمی‌توانست به همه خواسته های پردازنده به موقع پاسخ بده . و همین قضیه باعث ظهور DDR2 در سال ۲۰۰۳ شد . و بنابراین سرعت کلی رم کامپیوتر دو برابر شده و مصرف برق نیزکم میشود .

DDR3

در ادامه راهه ترقی رم‌های DDR3 در سال ۲۰۰۷ معرفی شدند. در این نسل از رم‌ها پیشرفت تکنولوژی به کمک رم کامپیوتر آمده . و فرکانس کلاک داخلی را به نصف رساند.(تعمیر لپ تاپ در اصفهان) این قضیه باعث افزایش دوبل در سرعت حافظه در رایانه شد.

DDR4

هرچند DDR3 به مدت هفت سال جوابه نیازهای کامپیوتری بود . (تعمیر کامپیوتر در اصفهان) در آخر شکست را قبول کرده و جای خود را به DDR4 تقدیم کرد. DDR4 نیاز به ولتاژ تغذیه کمتری داشت. فرکانس کاری حافظه و در نتیجه سرعت آن را بالاتر برد . و از تکنولوژی‌های جدید ساخت تراشه که منجر به بهبود . مصرف توان و کاهش تلف شدنه انرژی می‌شدند استفاده کرد. (اصفهان تی وی رایانه بزرگترین مرجع تعمیر در اصفهان)

DDR5

اکنون کمپانی های تولیدکننده رم اقدام به عرضه حافظه‌های DDR5 کرده‌اند . که با به‌روزترین تکنولوژی‌های موجود ساخته شده است. (تعمیر لپ تاپ در اصفهان) این حافظه با دوبل کردن سرعت حافظه آن را یک قدم به سرعت پردازنده نزدیک‌تر کرد . این قضیه به خاطر استفاده DDR5 از دو باس ۳۲ بیتی به‌جای یک باس ۶۴ بیتی است . (تعمیر کامپیوتر در اصفهان)

معرفی برخی از برترین برندهای سازنده رم و هارد کامپیوتر

در این قسمت از موضوع به بررسی مدل ها و مارک های مختلف رم خواهیم پرداخت . بیس تمام رم ها یکی است . اما ممکن است یک کمپانی در تولید . بسیار موفق تر عمل کرده باشد . در شکل2:تعمیر لپ تاپ در اصفهان مشاهده نمایید .

تعمیر لپ تاپ در اصفهان
تعمیر لپ تاپ در اصفهان | اصفهان تی وی رایانه | esfahantvrayaneh

شکل 2:تعمیر لپ تاپ در اصفهان

جی اسکیل -G Skill

(تعمیر لپ تاپ در اصفهان) تاسیس این شرکت به سال ۱۹۸۹ برمی‌گردد . و از همان سال‌ها جی اسکیل تایوانی به یکی از کمپانی های قدرتمند ماژول‌های حافظه بدل شد. جی اسکیل هدف اصلی خود را افزایش سرعت و کیفیت قرار داده . (تعمیر کامپیوتر در اصفهان) و تاکنون به بخش زیادی از این اهداف دست پیدا کرده است. از معروف‌ترین رم‌های تولیدی این شرکت می‌توان به تریدن زد اشاره کرد . که ۸ گیگابایتی بوده و سرعتی ۳٫۲ گیگاهرتزی دارد. هاردهای این شرکت در انواع SDD و HDD با ظرفیت‌های مختلف عرضه می‌شوند.

ای دیتا – ADATA

ای دیتا را میشود معروف‌ترین شرکت تولیدکننده رم دید . (تعمیر لپ تاپ در اصفهان) این شرکت تایوانی از سال ۲۰۰۱ فعالیت خود را آغاز کرد . و اکنون به یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان آسیا و جهان تبدیل شده است . تا مشتریان با هر سلیقه و بودجه‌ای بتوانند خریداری کنند. (تعمیر کامپیوتر در اصفهان)

توشیبا – Toshiba

نام این شرکت ژاپنی برای افرادی که در قسمت حافظه‌ها فعال هستند زیاد ناآشنا نیست. هاردهایی که این  کمپانی عرضه می‌کند دارای مدل های مختلفی هستند . و در ظرفیت‌های ۵۰۰ تا ۲ گیگابایت عرضه می‌شود.

کینگستون – Kingstone

این شرکت که از کنار هم قرار گرفتن متخصصان کشورهای مختلف تشکیل شده است . در تولید حافظه‌های رم و هارد دستی بر آتش دارد. (تعمیر لپ تاپ در اصفهان) (اصفهان تی وی رایانه بزرگترین مرجع تعمیر در اصفهان)

سوال شماره 1 : آیا میتوانم هر مدل رم را روی مادربرد خود نصب کنم ؟

جواب سوال 1 : خیر ; زیرا هر رم بر اساس مدل و نسل خود دارای سوکت متفاوتی میباشد . که این باعث میشود نتوانید این کار را انجام دهید .

سوال شماره 2 : آیا تعویض رم به تنهایی باعث افزایش سرعت کامپیوتر میشود ؟

جوال سوال 2 : خیر پارامتر های متعددی در رابطه با سرعت کلیه سیستم وجود دارد . که فقط یکی از آنها رم میباشد .

سوال شماره 3 : تفاوت نصب رم به صورت ترکیبی یا تکی در چیست ؟

جواب سوال 3 : تفاوت های زیادی ندارد . اما نصب رم به صورت ترکیبی باعث افزایش کیفیت عملکرد سیستم میشود . زیرا یک رم به تنهایی زیر فشار نمیرود .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با اصفهان تی وی رایانه